Malevil Winterman Xtreme Triathlon

Druhý ročník extrémního triatlonového závodu se konal v neděli 16. 10. 2016 za účasti 36 závodníků z 8 zemí světa. Tento podnik je svou náročností v České republice naprosto jedinečný a ve světovém měřítku se může porovnávat s legendárními závody, jako jsou například Norseman, Swissmana nebo Celtman.

Vše začíná v jednom z nejnižších bodů České republiky na řece Labi v Děčíně. Startující musí nejdříve absolvovat 8,5 km cestu parníkem proti proudu řeky. Po této cestě seskočí do ledové vody a urazí zmíněnou trasu znovu. Tentokrát ale opačným směrem a bez parníku.

Když závodníci doplavou, nasednou na připravená kola a „užívají si“ 180 km projížďku, při které zdolávají 4000 m převýšení. Plánovaná trasa vede přes Labské pískovce, České Švýcarsko, Šluknovský výběžek, Lužické hory až do resortu Malevil v Heřmanicích v Podještědí, kde se nachází depo číslo dvě.

Poté tito novodobí hrdinové kola odkládají, a nastává poslední fáze závodu v podobě 43 km maratonu s cílem na Ještědu v nadmořské výšce 1012 m. Tento závod opravdu není pro každého. Účast v něm je podmíněna tvrdou přípravou a téměř nadlidskou fyzickou kondicí.

Unikátní na tomto závodě je skutečnost, že každý startující ho musí absolvovat společně se svým podpůrným týmem, který mu zajišťuje veškerý servis. Důvodem je absence občerstvovacích stanic po trase.

Vítězem závodu se stal obhájce prvenství z loňského roku Petr Vabroušek, který tak bude v příštím roce útočit na hattrick. Vrcholem závodu není jen doběhnutí závodníků do ještědského cíle, ale především akt, konající se následný den, kdy předá vítěz část startovného a vyhrané price money představitelům Dětského Kardiocentra v Motole.

Všichni účastníci a organizátoři tohoto mimořádného závodu si zaslouží obrovský respekt a my cyklonadšenci z e-shopu proficyklodresy.cz jen můžeme popřát mnoho štěstí do dalších ročníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..