Jak vybrat kroužek pro vaše dítko, aby bylo spokojené?

Máte dítě na základní škole? Najděte mu nějaký kroužek, do kterého se bude těšit a chodit tam rádo. Nejen, že to bude dobré pro jejich začlenění, ale pokud vyberete nějaký sport, tak bude udržovat své zdraví. Problém většiny lidí je v tom, že děti nutí do nějakého kroužku, i když o to dítě nemá zájem. Nechte si je vybrat samotné. Ptejte se na jejich názor, kam by chtěly chodit.

Na co má vaše dítě talent?

V první řadě si začněte všímat toho, v čem vaše dítě vyniká a co ho baví. Máte pocit, že je vaše dítko ohebné? Zkuste se jej zeptat, jestli by nechtělo začít chodit například do gymnastiky. V žádném případě ho je ničeho nenuťte.

Rozvíjejte kreativitu dítěte

Jakmile zpozorujete, že je vaše dítě velmi kreativní a šikovné na malování či vyrábění různých věcí, zkuste se jich zeptat, zda by nechtěli chodit například do výtvarného kroužku. Tam budou malovat výkresy různými barvičkami a děti se zde rozhodně vyřádí. Zvolit také můžete keramiku. Chlapce by zase mohly bavit pracovní činnosti či dílničky, kde si můžou něco vytvořit sami.

Žijí vaše děti sportem?

Když vyrazíte ven, vidíte, že je vaše dítě velmi aktivní a užívá si to? Zkuste přemýšlet nad sportovní kroužkem. Sportovních kroužků je opravdu mnoho.

Jaké můžeme najít sportovní kroužky dětem?

  • Míčové hry – fotbal, volejbal, házená, basketbal, tenis či obecné míčové sporty
  • Atletika
  • Aerobik
  • Bojové sporty – Judo, box či kickbox
  • Gymnastika
  • Balet
  • Taneční kroužky
  • Krasobruslení
  • Další kolektivní sporty – některým dětem by se mohl líbit florbal nebo také lední hokej

Máte hudebně nadané dítě?

Pokud vaše dítě miluje hudbu a všechno s ní spojené zkusit můžete také několik kroužků. Zapište jej na zpěv či hru na hudební nástroj. Mohou se učit na flétnu, housle, kytaru či klavír. Na různých místech naleznete také kroužky, které se specializují na netradiční hudební nástroje. Mohou to být ukulele, harfa nebo také harmonika.

Speciální druhy kroužků

Pokud si vaše dítě nevybere z žádného z výše z uvedených, zkuste ještě něco jiného. Pro děti, které se rády učí, existuje například šachový kroužek. Jiné děti zase uvítají horolezectví. Pokud jsou vaše děti dobrodruzi, určitě je bude bavit skaut či jiné turistické kroužky.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..