Jak vybrat vhodné krmivo pro psy?

Strava výrazně ovlivňuje zdravotní stav zvířete. Pokud vybíráte granule, konzervy a další pamlsky pro svého čtyřnohého miláčka, zaměřte se především na složení. Cena by neměla být rozhodujícím faktorem, protože levnější výrobky neobsahují všechny potřebné živiny a vitamíny důležité pro správný vývoj kloubů, silný imunitní systém a zdravé trávení.

Jak vybrat granule?

Granule se rozdělují podle velikosti plemene, protože je zřejmé, že obrovská plemena potřebují více vitamínů na klouby a kosti. Stejně tak mají jiné požadavky na stravu březí feny, štěňata, psi s nadváhou, starší psi s trávicími problémy a podobně. Všem těmto faktorům je nezbytné krmivo přizpůsobit. Informace o krmivu a dalších tématech týkajících se psů najdete na portálu infopes.cz.

Se stravováním souvisí ještě aktivita zvířete. Jestliže pes často běhá po venku, sáhněte po granulích s vyšším obsahem proteinů a tuků. Pokud máte naopak lenocha, jenž raději polehává v pelíšku, vyberte z granulí s nižším obsahem tuku. Dbejte však na to, aby byl v granulích vždy co nejvyšší obsah masa.

Jak vybrat konzervy?

Jídelníček můžete svému pejskovi trochu zpestřit konzervou. Ovšem pozor, ne všechny masové konzervy pro psy jsou ideální volbou. Pravděpodobně, když si jdete do obchodu koupit nějakou konzervu, také se prvně podíváte, kolik masa konzerva obsahuje. Sehnat se však v dnešní době dají 100% masové konzervy pro psy, na nichž si vaši mazlíčci určitě pochutnají.

Doporučujeme konzervy od značek Brit, Barking Heads, Dogz finefood, Calibra, Marp, MAX – Falco, Monge, Taste of the wild a Topstein. Jedná se o prověřené značky, jimž záleží na tom, co pejskům podáváte k obědu či večeři. Jestliže si myslíte, že uděláte dobře, když koupíte drahou masovou konzervu v supermarketu, jste na omylu. Pokud byste se totiž podívali na složení, byli byste překvapení, kolik nevhodných surovin konzerva obsahuje, přestože byla tak drahá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..