Kvalitní hokejová výstroj je nezbytným základem pro úspěch ve hře. Na co si dát pozor při jejím nákupu?

Hokej patří bezesporu k nejpopulárnějším zimním sportům u nás. Jakmile zamrznou rybníky, jezera a řeky, tisíce lidí se vydávají na led, aby si mohly zabruslit a zahrát hokej se svými kamarády. A když není zima, dají se využít alespoň stadiony a kryté haly s umělou ledovou plochou. Pokud hrajete hokej dobře, případně dokonce na soutěžní úrovni, musíte mít k dispozici kvalitní vybavení. Na co si dát pozor při výběru hokejek a helem, jež patří k důležitým pomůckám?

Bez pořádné hokejky nemáte šanci být v hokeji dobří

Kvalitu hráče do značné míry ovlivňuje to, jakou má hokejku. Při nákupu nové hokejky je vždy důležité si ohlídat několik základních věcí. Asi nemá cenu zdůrazňovat, že se hokejky dělí dle toho, na jakou stranu se s nimi hraje. To ví snad každý, kdo hokej někdy hrál. Častou chybou je však délka hokejky. Zejména u dětí, které se hru teprve učí, je nutné na správný rozměr hokejky náležitě dbát. Platí zde základní pravidlo: hokejka má být vysoká asi do výše nosu. Pakliže stojíte na bruslích, měla by vám sahat někam k bradě.

Podstatnou roli při výběru hokejky hrají materiály, z nichž je vyrobena. V dnešní době je snadné zvolit kvalitní hokejky z kompozitu. U nich se prakticky nemůžete mýlit. Kompozit je velmi odolný a pevný, zároveň si ale drží poměrně solidní pružnost, takže se perfektně hodí i pro tvrdší střelbu. Ne náhodou jsou kompozitové hokejky součástí vybavení drtivé většiny profesionálních hokejistů. Alternativu představují klasické dřevěné modely. Nemají sice tak dobrou životnost, někteří hráči na nich však oceňují citlivost při kontaktu s pukem, jsou tak ideální pro technicky zručné hráče. Někdy se oba materiály kombinují.

Helma – nezbytná pomůcka při výkonnostním a profesionálním hokeji

Na rybníku při hře s kamarády vám stačí mít hokejku a brusle. Na stadionu při tréninku a zápasech ale nutně potřebujete chrániče a helmu, tedy doplňky, jež přispívají k vaší ochraně. U hokejové helmy je zapotřebí, aby měla maximálně pevnou konstrukci. Její vnitřní část pak má být vyplněna pohodlnou a měkkou výstelkou, která přispívá nejen k dobrému držení helmy na hlavě, slouží rovněž ke ztlumení případných nárazů. Nedílnou součástí kvalitní hokejové helmy je dále plexi sklo. U mladých hráčů je plexi sklo povinně celoobličejové, případně se nahrazuje kovovou mřížkou. Neméně podstatným prvkem je řemínek pod bradu, díky němuž helmu pevně upoutáte k hlavě.

Hokejová výstroj není zrovna levnou záležitostí. Proto je dobré si dát při jejím nákupu opravdu záležet. Klidně si nechte poradit od prodejce. Pakliže je dostatečně zkušený, najde pro vás ideální řešení na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..