Kvete bez, stříkali jste jabloně?

jablon I jabloně jsou často napadány škůdci. Pokud chceme mít pěkné a zdravé jablka a velkou úrodu, musíme proti škůdcům včas zasáhnout. Někdo dává přednost chemickým postřikům, někdo zas těm přírodním. Dají se koupit nebo si je můžeme i sami doma připravit. Výběr nechám na vás. Kdy je ale ten nejvhodnější čas?


Rozhodovat se podle kalendáře není ten nejlepší způsob. Důležité vždy je, jaké je počasí, jaké je prostředí a v jaké fázi se ovocné stromy nacházejí. Jindy bude vhodný čas na postřik v roce, kdy bude tuhá a dlouhá zima, úplně jindy to bude v letech, kdy budou zimy krátké a přijde brzké jaro.

bez

Naštěstí příroda ovlivňuje nejen naše jabloně, ale i na ostatní rostliny v okolí. A proto využijeme jako indikátor jinou dřevinu. Konkrétně bez. Mnozí sbírají bezinkové květiny, aby je smažili (ano, jsou takoví) nebo je sušily či z nich dělali oblíbený bezový sirup. A právě čas, kdy kvetou v okolí vašeho ovocného sadu bezy, je ideální dobou, kdy byste měli zasáhnout proti škůdcům na jabloních. Ty jsou již odkvetlé, plody se právě teď začínají vytvářet, škůdci ještě nestihli napáchat škody.

Když včas ochráníte své ovocné stromy před přirozeným nepřítelem, dočkáte se zdravých a krásných plodů a můžete se s chutí zakousnout do šťavnatého jablíčka bez obavy, že na vás z něj bude vykukovat nějaký červík 😉


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..