Naše Motúčko inspirovalo

kultivator Když máte dlouhý pozemek, jako my, a ještě k tomu do kopce, vždy když potřebujete něco odvést až na druhý konec, tak se docela unavíte. Většina lidí při tom, jak tlačí těžké kolečko do kopce, my tím, jak se za naším motorový Motúčkem nachodíme 😉 Přece jen je to méně únavné, když má kolečko vlastní pohon. To i těžký náklad do kopce jede v podstatě sám. Pak nám nedělá problém odvést cokoliv kamkoliv po zahradě, protože nás to vůbec neunavuje, na rozdíl od našich sousedů. Ale nedávno jeden soused přišel s nápadem, ke kterému ho inspirovalo právě naše Motúčko a naše bezstarostné jízdy s ním.


Potřeboval odvézt hnůj zdola na vrch zahrady, pěkně do kopce. A naložený kolečko s vrzající kolem, to je dřina i pro statného chlapa. Pravda, ten den to pár ´krát otočil, i se dobře zapotil, zatímco my jsme vozili Motúčkem seno shora dolů. Motúčku je jedno, zda jede nahoru do kopce nebo dolů. Nahoru motor táhne, dolů motor brzdí. Dobře vymyšleno.

hnuj

Soused se musel dlouho dívat na to naše kolečko, když mu najednou skrsl nápad v hlavě. Zanedlouho se objevil s pomocníkem i s řešením svého problému, jak vyvézt těžký hnůj do strmého kopce za pomoci kolečka. Vytáhl z kůlny motor na dvoukolovém podvozku pro kultivátor/sekačku/pluh a zavolal si pomocníka. Na přední rám naloženého kolečka připevnil hrubý textilní popruh, druhý konec uvázal na malotraktor. Nastartoval, přidal plyn a už to frčelo. Traktůrek táhl nahoru do kopce i kolečko, které vedl ten pomocník. Párkrát si tuto jízdu zopakovali a měli hnůj na kopci. A těšili se, jak zdarma nahradily naše Motúčko.

Zdarma jako zdarma, i ten pohon malootraktora něco stojí, stejně jako benzín do něj. A také k tomu třeba dvou lidí, zatímco Motúčko ovládá jeden člověk. Nemluvě o tom, že i to jejich motorové kolečko odveze jen tolik, co Motúčko, ačkoli má silnější pohon a potřebuje obsluhu dvou lidí. No ale uznám, nemuseli to kupovat, našli to vše v kůlně.

Jen mi nejde do hlavy, proč k tomu podvozku nepřipojil rovnou tu malou dvoukolovou vlečku, měli by to všechno rychleji a možná by ani nemuseli s tím hnojem jezdit dva.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..