Oblečení na celou zimu

skiingNa každou činnost je vhodné využívat přiměřený oděv. Proto se jinak oblékáme na vycházku do města a jinak do práce v zahradě. Jiný oděv má truhlář v dílně a jinak se obléká do práce zedník. A cyklistovi se lépe jezdí na kole v cyklodresu a stejně tak se nejlépe lyžuje v lyžařské bundě. Ale věděli jste, že lyžařská bunda je oblečení na celou zimu, ne jen na svah?


Výhody využívání různého oblečení na různé aktivity vyplývají z použitých střihů a volnosti jednotlivých částí oděvu, ale především z použitých materiálů. Při práci i při sportu je důležitá především ochrana těla. V zámečnické dílně je důležité chránit tělo od jisker odletujících od brusky na železo, při sportu zase hraje prim dokonalý odvod potu při zvýšené pohybové aktivitě a ochrana před prochladnutím. Zatímco u cyklistů to řeší tenká vrstva funkčního dresu, lyžaři potřebují výrazně silnější vrstvu oděvu a raději těch vrstev více.

A tak aktivní lidé mohou mít šatník plný specifického oděvu. Na každý druh činnosti mít jiné oblečení klade nároky nejen na úložné prostory, ale také na správný výběr, co na sebe. Protože jakkoliv pohodlný je cyklodres a cyklobunda, na práci v zahradě není nejvhodnější a ani na procházku do města. Cyklobundy mají prodloužená záda, protože na kole jezdíme ohnuti a potřebujeme mít chráněné kříže, na běžné nošení je to však nepraktické, stejně jako kalhoty s gelovou vložkou na tlumení otřesů od sedla.

bike

Nicméně lyžařské bundy se dají dobře využívat nejen na svahu, ale i ve městě na běžné nošení. Samozřejmě, že ne uprostřed léta, ale v zimě i při cestě do práce oceníte výhody, které poskytuje množství kapes na doklady, brýle, mobil či hadřík na orosené brýle. I dioptrické brýle se po vstupu do místnosti rychle orosí a v lyžařské bundě nemusíte hadřík hledat, je její součástí. Odnímatelná kapuce je dalším bonusem, stejně tak nastavitelná délka rukávů.

Když objevíte praktické každodenní využívání svého sportovního oděvu, oceníte to hned dvakrát. Poprvé, když nemusíte kupovat oděv na běžné nošení a využijete svůj sportovní šatník. A podruhé, když nebudete muset řešit rozšíření úložných prostor ve svém bytě.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..