Pět tipů na nejlepší jarní sporty

Zima je zdá se konečně za námi. Návaly sněhu, oblev, dalšího sněhu a mrazů tak vystřídá slunečné počasí, vyraší první květiny, stromy se začnou zelenat a v přírodě zazní synchronizované popěvky ptactva. Koho by to nezlákalo na výlet do přírody? Proto jsme si pro vás připravili několik tipů na sportovní aktivity, které během jarních měsíců může provozovat úplně každý.


Chůze

Chůze je sportovní aktivita, kterou praktikuje každý den nespočet lidí. Výhodou je fakt, že krom kvalitní obuvi, adekvátního oblečení a nápoje s sebou nic nepotřebujete. Stačí jen nazout boty, vzít láhev s pitím a vyrazit do přírody na tůru. Zapotíte se, užijete si sluníčka a přírody, a ještě pomůžete svému tělu.

Geocaching

Že vás samotná chůze nebaví? Tak co to spojit s Geocachingem? Během této hry se můžete vydat na různá místa po celém Česku, Moravě, Slezsku, ale i do zahraničí a během ní hledat tzv. cache pouze za pomoci souřadnic. Pokud ji naleznete, čeká vás zpravidla odměna v podobě logbooku, do kterého se zapíšete a všechny předměty ve schránce následně vrátíte na své místo. Možná to může znít nudně a bez pointy, ale jakmile tomu přijdete na kloub, zjistíte, že je Geocaching opravdu zábavný.

Jízda na kole

Skvělou oddechovou aktivitou může být i jízda na kole. Opět k tomu nepotřebujete žádné netradiční pomůcky. Jízdní kolo má většina z nás, poté stačí jen nazout vhodnou obuv a nezapomenout na správné oblečení. Následně už můžete vyrazit brázdit silnice, nebo sjet z asfaltových cest a vyrazit jinudy. Třeba do lesa, na louku, nebo rovnou po celém Česku.

Fotbal

Domácí liga finišuje, pomalu tak nastává čas místo lenošení u televize nazout kopačky (případně jiné vhodné boty), vzít míč a jít si s kamarády zakopat. Venku ještě nebudou taková vedra jako v létě, jedná se tedy o ideální kolektivní sport, během kterého nejenže utužíte přátelské vztahy, ale také shodíte pár kil po zimně, případně zlepšíte svoji fyzickou kondici.

Běhání

Nemáte-li nikoho, kdo by si s vámi chtěl jít zahrát fotbal, můžete vyrazit sami. Bez míče a kopaček, jen tak se odreagovat do přírody. Běháním si vybudujete svalovou hmotu a získáte i výdrž, zejména pokud poběžíte stále stejnou rychlostí. Hlavně to nepřehánějte, abyste si při běhání stihli užít krásné sluncem zalité scenérie.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..