Práce interiérového designéra jako koníček

Nebaví vás už klasické záliby, kterým se věnuje velká část obyvatel České republiky? Máte chuť se věnovat něčemu originálnímu? Ideálně si najít takový koníček, jež se může v budoucnu stát i vaší práci? Přitom se nechcete zabývat stereotypními činnostmi? Co se takhle poohlédnout po interiérovém designu? Stát se interiérovým designérem bývá většinou běh na dlouhou trať, ovšem na druhou stranu to není nemožné. Stačí jen chtít. Interiérový design zde není tak známý, jako v zahraničí, a tak nám věřte, že tato profese bezpochyby patří mezi ty originální.


Interiérovým designérem

Některé profese mají výhodu v tom, že se je lze naučit i bez toho, aniž by člověk studoval na škole několik let. Řeč je o rekvalifikačním kurzu. Rekvalifikační kurz je možné absolvoval i v tomto oboru. Neznamená to ale, že se z vás během pár týdnů stane profesionál. Pochopitelně se musíte následně sami umět vzdělávat dále. Každým rokem se v odvětví interiérového designu mění trendy. Vy těmto novým trendům musíte jít naproti. Jedině tak vás budou klienti vyhledávat. S největší pravděpodobností vás zajímá, co takový interiérový designér musí umět za činnosti.

Pokud to nevíte, rádi vám s touto problematikou poradíme. V první řadě je to o porozumění klienta. Klientům musíte nejprve rozumět. Rozhodně to není o tom, klientovi sestavit interiér dle svých představ. Zkuste si své klienti vyslechnout. Sdělí vám, jaké mají představy, ať už se jedná o styl bydlení nebo barvy. Zároveň musíte umět poradit. Jinými slovy zvládat řídit projekt. Nesmíte zapomínat na fakt, že vy jste odborník neboli člověk, který by měl umět vést. Jednotlivé body obsahují několik dalších bodů. Na co ještě nesmí interiéroví designéři zapomínat?

Jaké další činnosti musíte zvládat?

Každý interiérový designér by měl umět pracovat s programy ohledně návrhů interiérů. Klient si tak lépe představí, jak bude jeho nové bydlení vypadat. Pokud nebudete vizualizace provádět, klient nemusí být s finálním projektem spokojen. Je důležité obcházet jednotlivé obchody s klienty. Samozřejmě byste jako odborník měl zvládat také odpovídat na veškeré dotazy týkající se materiálů, životnosti apod. Jestliže si vás klient objedná na práci od A po Z, nejspíš budete vést i tým lidí, kteří budou změny v interiéru provádět. Umět řídit projekt je tak hlavním bodem této profese.

V neposlední řadě se neobejdete bez trpělivosti. Jako interiérový designér budete řešit nelehké věci. Občas se mohou objevit problémy, jež vám nedovolí řídit se svým plánem, a tak vám nezbývá nic jiného, než jej předělat od úplného začátku. Nikdy byste se jako odborníci neměli nervovat a už vůbec ne na své klienty. Práce interiérového designéra není vůbec jednoduchá. S tím zkrátka musíte počítat. Pořád je to práce s lidma a čas od času to tedy nemusí být vůbec snadné. Na druhou stranu je tato práce atraktivní a můžete se tak během kariéry potkat se zajímavými lidmi.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..