Úsporné osvětlení domácnosti

žárovkaV minulosti byl dominantou obytné místnosti velký lustr, který nejen byt zdobil, ale zajistil i dostatek světla pro každou činnost. Dnes se orientujeme spíš na lokální osvětlení a moderní produkty nám dovolují instalovat světla i do míst, kde to bylo kdysi technicky nepředstavitelné. Současně s tím trendové LED žárovky pomáhají snižovat spotřebu elektrické energie až o 80 %. Kde všude je můžeme využít?

Polovodičová technologie přeměny elektrické energie na světlo, kterou využívají led žárovky, přináší úspory elektřiny díky snížení tepelných ztrát na minimum. Klasická vláknová žárovka při svém svitu daleko více energie vyzářila jako teplo. Nižší nároky na chlazení led žárovky dovolují umístit ji na stísněná místa, jako jsou kuchyňské linky nebo koupelnová zrcadla. Miniaturizace elektroniky nám přinesla SMD LED ve formě pásků, které lehce připevníme například samolepící páskou pod linku nebo za zrcadlo. S nízkou spotřebou si pořídíme celoplošné osvětlení i tam, kde by to vláknovou žárovkou nešlo.

led žárovky

Led technologie svícení přináší další benefity. Vysoký počet zapnutí a vypnutí, který dosahuje až 150 tisíc a také dlouhé svícení, tedy až 50 tisíc hodin provozu! Led žárovky se tedy hodí i do míst, kde se často svítí na krátkou dobu. Typicky je to schodiště v bytových domech nebo WC v domě.

Nízká spotřeba led žárovek je předurčuje i na použití v místech, kde vyžadujeme celonoční použití. Osvětlení dvora, příjezdové komunikace nebo brány do dvora. Nízká spotřeba, tedy i nízké náklady, ale vysoká svítivost ochrání náš majetek před nenechavci.

Stylové a dekorativní osvětlení nabízejí velkoplošné led panely na zeď nebo zavěšené u stropu z nabídky ledakce.cz. Na rozdíl od bodových zdrojů světla máte k dispozici celoplošné osvětlení s rovnoměrným světlem. LED technologie umožňuje zvolit si teplotu barvy pro každý prostor tak, aby vyhovoval každému na práci, čtení nebo prezentaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..