Práce nebo koníček? Pozitiva a negativa

Většina lidí bere své zaměstnání spíše jako nutnost nebo povinnost. Je potřeba pracovat. „Bez práce nejsou koláče!“ Toto pořekadlo bývá velmi často využíváno. Dostal snad někdo něco zadarmo? Musí se platit nájem, poplatky, nakupovat jídlo, drogerie a oblečení, dětem hračky nebo věci využívané při vašich koníčcích. Ty jsou mnohdy velmi nákladné. Proto většina lidí chodí do práce. Kvůli penězům.

Najdou se však i takové výjimky, které svou práci berou zároveň i jako koníček. Práce, když vás baví, se snadněji vykonává. Chodíte do práce s dobrou náladou a domů se vám ani nechce odcházet. Navíc se vyhýbáte stresovým situacím, jež běžně mohou napáchat obrovské škody na psychice i zdraví.hry na pocitaci

Pracovat je pro tyto jedince přímo zábava. Ti, z vás, kteří pracují z domova, často tvrdíváte, že se věnujete něčemu, co vás hrozně baví. Honorář, který za svou píli a úsilí obdrží, berou spíše jako jakýsi bonus navíc. Tedy krom volné pracovní doby.

Pozitiva a negativa práce jako koníček

Pozitivní přístup ke svěřené práci je velmi důležitý. Zadané úkoly jsou v konečné fázi splněny bez větších komplikací. I když faktem zůstává, že vždy se mohou vyskytnout neočekávané komplikace. Člověk plný pohody a klidu s rozvahou snadněji hledá vhodná řešení, až se k nějakému nakonec přeci jen dopracuje a s vítězným úsměvem k tomu. Ocení to nejen vaši nadřízení ale i vaše blízká rodina. Nevybíjíte si pak zlost načerpanou v zaměstnání na vašich nejbližších. Spokojeni jsou pak nejen oni, ale i vaše okolí. Zákazníci toto nadšené úsilí mohou ohodnotit jakousi prémií navíc.

Negativních názorů může existovat celá řada. Někdo by mohl namítat, že v dnešní komplikované ekonomické době, má člověk obrovské štěstí, když vůbec nějakou práci sežene a ještě hůře se dá udržet. Má vlastně pravdu. Vždy se ale dá učinit kompromis. Hledat při stávajícím zaměstnání takové místo, jež by vás dokázalo alespoň trochu naplňovat, se dá vždycky.

Neházejte „flintu“ do žita. Určitě existuje něco, co vás baví a dalo by se to i nějak finančně ohodnotit. Lze si i jen přivydělávat bokem, a přesto bude efekt stejný. Někdo může milovat psaní a tvoření článků, pletení, vaření, pečení, čísla apod. Existuje mnoho profesí, které dokáží zajmout. Pak již nebude žádný problém v tom, udělat si z práce i váš oblíbený koníček.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..