Práce v dílně bezpečně

worker Už jako malý kluk jsem si rád hrál v dílně, leccos mistroval, řezal, lepil a pájel. Jako na potvoru jsem si při tom vždy polepil nebo zašpinil nové kalhoty. Moje máma musela mít se mnou velkou trpělivost. Ale naučila mě, že do dílny se mám vždy převléknout. Dnes už mě netřeba upozorňovat. Do dílny jdu vždy v pracovním oblečení a pevné pracovní obuvi. Takové spadlé kladivo totiž …;)


Rád pracuji zejména s dřevem. Různé stojany, police, pergoly a jiné drobné předměty vyrábím nejraději. Takže není nouze o možnost zabarvit se, polít fermeží nebo jen ušpinit zaolejovaným nářadím. Nebo se zachytit o roh ponku. Běžné rifle nebo snad tepláky v takovém pracovním prostředí a pracovním zanícení pak mají krátkou životnost. Nejhorší na tom je, že roztržené tenké kalhoty nebo tričko neochrání ani naše tělo před poraněním.

Pro práci v dílně nebo na zahradě je nejlepší obléci si poctivý pracovní oděv a pracovní obuv. Jednak vám pak nevadí, že stoupáte po spadlých šroubech na zemi ani že se otíráte o roh pracovního stolu. Navíc kvalitní montérky mají našité kapsy různé velikosti. Takže colštok, svinovací metr, truhlářská tužka a šroubovák máte vždy po ruce. A mobil bezpečně chráněn před poškozením.

Ochranné pracovní pomůcky nemusí stát hodně peněz. Zejména když si pracovní oděv a obuv koupíte v internetovém obchodě. Kalhoty s kšandami, aby se vám nevykasala košile a nenastydli jste, i bundy dostanete v různých barevných kombinacích. Vyberte si takovou, ve které při práci dobře vypadáte. K tomu dobré boty, rukavice a pokud občas stříkáte barvu či lak, tak i další ochranné pomůcky.

S kvalitním vybavením vás práce bude více bavit, manželka nemusí být na vás zlá pro ušpiněný „civilní“ oděv a nemusíte se bát drobných úrazů. Vždyť práce v dílně je naším hobby.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..