Zimní dovolená? Letos pofrčí Slovinsko

Rádi lyžujete? Pak už je nejvyšší část začít plánovat zimní dovolenou. Nebo ta nejlepší místa v těch nejlepších destinacích budou vyprodaná!

O dovolené v zasněžené krajině sníme nejenom v parných dnech, kdy teploty atakují třicítky. A že jsme si jich letošní léto užili. A kam se tedy vydat letošní zimu? Co takhle lyžařské střediska v Itálii či v Rakousku vyměnit za nějakou méně známou lokalitu. Sjezdovky světové úrovně najdete i v takovém Slovinsku!

Lyžování ve Slovinsku

Pro nejmenší alpskou zemi, v níž sjezd na lyžích patří mezi nejoblíbenější sporty, hraje několik faktů. V první řadě se tu domluvíte, slovinština se totiž velmi podobá češtině. Nezruinují vás ceny skipasů – tamní ceny se moc neliší od cen u nás a všechny děti mladší šesti let tu dokonce lyžují zdarma! Nestojí už jen to za zvážení?

Lyžování s dlouhou tradicí

Lyžování ve Slovinsku, které snad nejvíce proslavila soutěž organizace FIS v Kranjske Goře, v pohoří pohorje a v Rogle, má dlouholetou tradici. Vždyť první zmínku o něm na náhorní plošině Bloke zapsal historik Valvasor. Obliba sjezdového lyžování se tu od té doby prakticky nezměnila. Prakticky by se dalo říci, že co Slovinec, to nadšený lyžař.

Skvělá kuchyně

Vedle toho, že si tu dobře zalyžujete, se ve Slovinsku i dobře najíte. Olizovat se budete nad dobrotami, jak jsou pleskavice nebo kofte, tedy typické balkánské speciality z mletého masa. Vyhlášené jsou ale i místní klobásky, jelítka a štrúdl!

Kde se ubytovat?

Nejenom na lyžování ve Slovinsku se specializuje cestovní kancelář Gradtur, jež má ve své nabídce například kouzelný hotel Kranjska hora (ve slovinštině kranjska gora hotel) nacházející se přímo na sjezdovce hned vedle promenády a 150 metrů od centra Krajnska hora. Nebo do svého vyhledávače zadejte pojem slovinsko 2019 lyžování či 2019 lyžování slovinsko a vyberte si lokalitu a ubytovací služby, jež vám budou po všech stránkách vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..