Proč se začít věnovat turistice?

Máte sedavé zaměstnání a s tím spojený nedostatek pohybu? Je na čase začít s tím něco dělat. Nedostatečný pohyb s sebou přináší spoustu komplikací. Například obezitu, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, hemeroidy, proleženiny či cukrovku. Nejedná se ale pouze o tyto nemoci. Málo pohybu také zapříčiňuje sníženou imunitu a s tím spojené časté nemoci a alergie. Dále pak onemocnění cév a srdce. Možná vás to trochu vystrašilo, ale je to tak. Nebojte se a začněte s tím něco dělat. Stačí alespoň 3x týdně mít pořádný pohyb. Nemusíte chodit běhat či do fitcentra, zkuste to jednodušší formou a to například turistikou.


Turistika z pohledu zdraví

Turistika patří mezi ty nejlepší sporty a to z pohledu zdraví. Jste totiž na čerstvém vzduchu a ještě se hýbete. Zároveň to je prevence již zmíněných onemocnění. Zlepší vám fyzickou kondici a také dechovou frekvenci, což je výhodné především pro astmatiky.

Turistika a kolektiv

Je to sport jako každý jiný. Má však jediný rozdíl, a to ten, že trávíte spoustu času s dalšími lidmi. Turistice se můžete věnovat s celou rodinou nebo s kamarády. Můžete si tak popovídat o všedních starostech a dokonce se díky tomu s ostatními i sblížíte.

Další výhody turistiky

Díky tomu, že se vydáte na nějaké turistické dobrodružství, poznáte nová místa. Uvidíte krásy Česka či například Slovenska. Vyrazte někam, kde jste ještě nebyli a poznávejte tak celou Evropu či dokonce celý svět.

Jaké máme druhy turistiky?

Turistiku můžeme rozdělit několika způsoby. My si dnes ukážeme turistiku podle dopravy. Rozeznáváme pěší turistiku, cykloturistiku, mototuristiku či vodní turistiku. Často se objevuje i turistika autostopem.

Pěší turistika

Toto je jedna z nejrozšířenějších turistik. Má nejlepší vliv na naše zdraví, proto je tak hojně využívaná. Jde o to, že si nastudujete nějakou turistickou trasu, a podle ní se pak vydáte na výlet. Většinou jde o nějaký poznávací okruh v přírodě. Je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Jen si musíte zvolit adekvátní obtížnost.

Cykloturistika

Cykloturistika je provozována na cyklistickém kole. I ta má velmi významný vliv na vaše zdraví. Jednoduše si naplánujete trasu a na cestách mžete strávit i několik dní.

Vodní turistika

Jedná se o vodáctví, které se provozuje například na raftech kánoích či jiném plavidlu. Většinou trvá přibližně týden a sjíždí se nějaká řeka.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..