S paintballem může začít každý

Kdo hrál někdy v minulosti paintball, moc dobře ví, jaké množství adrenalinu létá při této činnosti vzduchem. Pokud patříte do skupiny těch, kteří paintball ještě nezkoušeli, můžete s ním začít. S paintballem bezesporu můžete začít i vy, alespoň se dostanete do formy, a kromě toho zažijete spoustu skvělé zábavy. Pochopitelně je důležité dosáhnout určitého počtu lidí, jinak se může stát, že se budete na mapě příliš dlouho hledat. Jestliže oslovíte rodinu i přátele, docílíte tím skvělého počtu, který se poté může rozdělit na dva týmy. Čím více lidí hraje, tím více zábavy zažijete. Samozřejmě se nic nemá přehánět.


Bojíte se kuliček a bolesti?

Každý začátečník má jisté obavy z jedné věci, a tou je síla paintballových kuliček. Nebudeme vám tvrdit, že dostat s ní vás nebude bolet. Na druhou stranu jste plně vyzbrojení, takže se tím samotná bolest výrazně snižuje. Kuličky dosahují extrémní rychlosti, při které by se vám bez výzbroje mohlo i něco stát. Bezpečnost by měla být na prvním místě, což nejspíš i vy sami uznáte za vhodné. Vybírejte proto z těch areálů, které mají zajímavé hodnocení a svým klientům se maximálně věnují. Jedině tím omezíte možná rizika, která při hře čekají.

Mezi prioritní bezpečnost patří obezřetný pohyb na mapě a výstroj. Tu si během hry v žádném případě nikdy nesundávejte. Pokud vám bude teplo nebo se vám udělá špatně, vyhledejte personál areálu. Při sundání výzbroje tím riskujete ránu paintballovou kuličkou na holé tělo. V takové situaci už můžeme mluvit o vážném úrazu, a to nemluvíme o tom, že byste si sundali helmu. Právě obličej by měla být část těla, která patří mezi nejrizikovější, co se týče paintballové síly. Helmu si tedy za žádných okolností na hřišti nesundávejte. Nikdy nevíte, kdo po vás vystřelí.

Neschovávejte se příliš dlouho

Hráli jste počítačové hry a máte pocit, že vyčkávat na soupeře je nejlepší taktika? Zapomeňte na ní. Na paintball jste si přišli zahrát, proč tedy někde čekat na soupeře, když můžete jít do akce? Tím vás ovšem nechceme nabádat k tomu, abyste sami vběhli mezi své soupeře, protože to bude jistě znamenat vaši herní smrt. Zajímavé areály jsou ty, které pro své klienty vymýšlejí různá akční kola. Každé herní kolo se tak hraje jiný druh hry. Může se snadno stát, že personál jednoho z vás osloví, abyste se stali zrádcem. Při herním kole tak z ničeho nic začnete střílet do svého týmu. Typů her je několik a vždy záleží na vás, personálu areálu a možnostech, které areál nabízí.

Na závěr dobré doporučení, při kterém dělá mnoho začátečníků chybu. Jestliže jste někoho zasáhli, ujistěte se, že jste ho skutečně ve hře vyřadili. To poznáte tak, že kulička musí prasknout a na dané osobě musí zůstat barevný flek. V takovém případě jste osobu skutečně vyřadili. Pokud svého protivníka trefíte, ale nic se s kuličkou nestane, může vám ránu v okamžiku oplatit. Vy tak pod myšlenkou, že jste ho vyřadili přestáváte hrát, ovšem opak je pravdou. Pro změnu vás tak vyřadí on nebo ona. Užijte si s celou rodinou ničím nerušenou zábavu a dopřejte si odpočinkové odpoledne.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..