Jak začít s parkourem

Parkour je mezi mladými lidmi velice známe slovo, a to nejenom v České republice, ale také i v zahraničí. Parkour se dá označit za jakési cvičení. Je to forma triků a cviků, jak překonávat různé překážky. Většina lidí si v první řadě vyhledá vhodné místo, kde se dá tato aktivita provozovat. Parkour se dá definovat také jako schopnost dostat se z jednoho bodu na druhý bod. To vše pomocí různých přeskoků, lezení a dalších dovedností, jež ovládáme svým tělem. Vhodným místem je takové místo, které obsahuje velké množství překážek. Za překážku se dá označit například plot, zábradlí nebo menší betonové stavby.


Jak začít s parkourem?

Začít s parkourem můžete buď to sami nebo s přáteli. Záležet bude na vás, zda ve svém okolí máte někoho, kdo by se parkouru chtěl věnovat či nikoliv. Ať už se rozhodnete zvolit jakoukoliv cestu, postup bude prakticky stejný. Učit se můžete pomocí videí nebo sami zkoušet různé triky a cviky. Teď ovšem přichází důležitá otázka. Kolik se toho dokážete naučit a bude vás to po čase bavit? Výše uvedené metody nejsou příliš osvědčené. Ano, pomocí videí se nejspíš naučíte pár triků. Nepočítejte ale s tím, že svépomocí, bez jakékoliv pomůcky se z vás stane dobrý parkourista.

Jak tedy začít? Co takhle vyhledat lidi, kteří se parkouru věnují již nějakou dobu a dokážou vás o to lépe posunout směrem dopředu? Uvidíte, že když se chytíte lidí, jež se této aktivitě věnují, porostete mnohonásobně rychleji. Rázem se budou dít zázraky a vy zjistíte, že tato aktivita nepatří mezi ty nejsložitější. Kromě toho sdílíte svůj čas s lidmi, kteří mají stejnou zálibu, jako vy. Kromě toho, že se budete učit se z vás mohou stát přátelé. Jinými slovy je parkourova komunita suprová, protože sdílíte jeden koníček společně.

Jak lze parkourovou komunitu najít?

V minulosti se jednalo o složitý proces. Člověk musel chodit po městě a hledat. Následně oslovit danou skupinu lidí, zda se může připojit. Vzhledem k tomu, že dnes existují sociální sítě, je proces o to jednodušší. Otevřete si Facebook a napište Parkour a název vašeho města. Uvidíte, že téměř každé velké město má svou komunitu lidí. Najdete několik skupin, do kterých se budete moct přidat. Ve skupině už snadno naleznete člověka nebo skupinu lidí, kteří se vás ujmou a budou se z vás snažit udělat parkouristu. Záviset poté bude na vás, zda skutečně budete chtít trénovat či nikoliv.

Druhou možností je vyhledání vedených tréninků. V České republice existují organizace i učitelé, jež provozují tréninky parkouru. Na internetu si tak budete moct vyhledat jednak samotnou organizaci, která se učením věnuje nebo učitele, který tuto činnost provozuje sám na sebe. Opět bude záležet na vás, jaká z metod vám bude více vyhovovat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..