Pronájem bytu v Karlových Varech pro lidi vyhledávající zábavu. Kde se zabydlet, abyste to nad ránem neměli daleko domů?

Mnoho mladých lidí se nechce vázat na koupi nemovitosti a pro svůj svobodný život volí pronájem bytu v Karlových Varech. Nejde jen o to, že by na hypotéku neměli. Ale prozatím se nechtějí natrvalo usadit a tohle město je plné večírků. Doporučíme vám 5 skvělých podniků pro divoký noční život a spolu s tím i zajímavé lokality k bydlení.

Pronájem bytu v historickém centru města?

Ano, je to příjemná vidina, bydlet v bytě z cihel, s vysokými stropy a v létě chladnými stěnami. Je skvělou zprávou, že právě Karlovy Vary, jako jediné z krajských měst, netrpí prudkým zvyšováním cen nemovitostí. A navíc mají po Ústeckém kraji druhé nejnižší nájemné. Bydlení v centru je tak oproti jiným městům finančně dostupné.

Výběr krajských měst Cena nájmu (Kč/m2) v roce 2019
Karlovy Vary 155
Ústí nad Labem 142
Liberec 225
Plzeň 202
České Budějovice 184

Nikdy nekončící festival zábavy

Filmový festival, letos už 54. ročník, je vrcholem sezony hlavně pro filmové fanoušky. Nejde ale opomenout doprovodný program, který potěší všechny noční tvory, přijíždějící z celé České republiky i ze zahraničí. Devět dní v kuse zde intenzita zábavy láme stropy. Po skončení festivalu se pak město může jevit až nezvykle klidným.

Nenechte se ale zmást. Ačkoliv jsou Karlovy Vary lázeňským městem, nečekejte tu davy skuhrajících, nemocných invalidů. Vary naopak po večerech pulzují hudbou a lákají na party do ranních hodin. Koncentrace barů a diskoték je u města s necelými 50 tisíci obyvateli tak vysoká, až vás z toho příjemně mrazí.

5 tipů na hudební kluby

Rádi vám doporučíme místa, kde to žije, a jejichž návštěvou rozhodně neztratíte drahocenný čas svého mládí. Vyberte si třeba z následujících:

  1. Klub Peklo – tak trochu retro atmosféru navodí tenhle klub nacházející se v podzemí hotelu Thermal. Vlastně, jedná se spíše o diskotéku. Tento prostor pojme větší počet hostů. Během filmového festivalu je to jeden z klíčových podniků pro velké party.
  2. Barracuda Coctail Bar – najdete ho v centru na ulici Jaltská. Taneční hudbu i něco na přání pouští DJ. Je to stylový, menší coctail bar s osobitou atmosférou, širokou nabídkou rumů a whiskey.
  3. Ratini Bar – hned za rohem od Barracudy, na ulici Dr. Engla, je další skvělý podnik, kde si můžete dát kromě piva i kvalitní drink. Víkendy tu pravidelně patří DJs nebo se pořádají malé koncerty a jam sessions.
  4. Music Bar Kakadu – nejblíže ho mají hosté Grandhotelu Ambassador. Je totiž přímo součástí jeho budovy. Přesto nemáte pocit, že jste v předraženém luxusním salonku. Atmosféra je tu velmi přátelská. Music Bar má dlouholetou tradici. Pyšní bohatým programem živé muziky od dance, přes hip-hop, funk a rock, až po oldies.
  5. Klub Máčko – poněkud z jiného soudku. Už se nenacházíme v centru města. Ale příznivci živé hudby si určitě rádi zajdou i sem. Nakonec, pěšky to nezabere déle než půl hodiny.

Balte si kufry

Kromě hudebních klubů je v centru Varů nepřeberně mnoho hospod a kvalitních restaurací, které můžete navštívit přes den. Ohledně bydlení je to opravdový unikát. Vždyť pokud mají vaše požadavky skloubit historickou architekturu, nízkou cenu nájmu, dostupnost a hlavně koncentraci zábavy, žádné jiné město vám tohle nenabídne. Ideální lokalitou je zkrátka přímo centrum města, konkrétně na jih od autobusového nádraží. Na internetu momentálně nabídky pronájmů najdete třeba na ulici Krymská, Jaltská a kolem náměstí Dr. Milady Horákové.

Bydlet v centru dění je skvělé, když je vám kolem dvaceti, třiceti a někdo je duchem mladý stále. V článku jsme chtěli vyzdvihnout především to, že i mladí lidé si mohou dovolit bydlení podle svých představ, i kdyby byly sebevíc náročné. Jako výhodu Karlových Varů je nakonec potřeba zmínit i okolní lesy a kopcovitá krajina. Kdykoliv tedy můžete utéct do klidu přírody. A co vy, jak moc je vám blízký divoký životní styl a máte tip i na jiná města, kde můžete popustit uzdu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..