První prodaná půjčka

peníze V rámci provozu svých obsahových webů jsem si připravil dva weby na subdoménách se zaměřením na affiliate v oblasti půjček. Přesněji jeden web je o půjčkách a druhý o hypotékách. Nejsem nějaký velký zastánce vydělávání na nebankovních půjčkách nebo trápení lidí. Mnohem raději píšu texty na obsahové weby, které lidem poskytují dobré rady, jak si udělat to či ono, jak si vyrobit levně něco, co stojí v obchodech spoustu peněz, jak zkrátka ušetřit a pomoci si sám.

Weby o půjčkách na druhou stranu velmi dobře vydělávají. Pravda, když to člověk umí. Ale já nechci být digitální šmejd a vnucovat lidem, co nepotřebují, za co vyhodí zbytečně peníze. Proto nedělám agresivní reklamu tímto půjčkovým affiliate, neplatím si PPC reklamu ani neposílám tisíce mailů či postů na facebook. Spíše se snažím jednou za čas napsat optimalizovaný text a spoléhám se na organickou návštěvnost z vyhledávače. Kdo sám aktivně hledá možnosti získat půjčku, ten se na mé stránky dostane.

bankovky

Všichni úspěšní půjčkoví afiláci nyní vrčí, že takto se to nedělá, že takto nic nevydělám. Ale jak jsem psal, příčilo by se mi vydělávat na neštěstí druhých, protože půjčky vedou do stále větších problémů, když si člověk nedá pozor. Proto jednak netlačím na pilu, jednak ani nekontroluji nástěnku Affiliate. Stačí mi se tam podívat tak jednou za čtvrtletí. Vždy tam najdu jeden či dva kliky a vedle toho poznámku „zamítnuto“.

Jak tento týden. Jenže kromě důvěrně známé poznámky tam svítila i pěkná malá částka. Oko bere, jak se říká. Letos dvě zamítnuté žádosti a jedna schválena! Normálně jsem měl radost! Někdo přes google přišel na můj web o půjčkách, podal si žádost a ta mu byla schválena! A já jsem dostal svou první provizi na finančním webu. Věřím, že půjčka vyřeší jeho problém a nezpůsobí mu větší. Protože to by mě mrzelo. Ale na druhou stranu mě to povzbudilo pustit se do linkbuildingu a získat lepší pozice pro své úvěrové weby. Stále je to pro mě více samoučný kurz, než výdělečná činnost, ale když svůj volný čas takto přetavím do pár tisíc korun, nebudu se určitě zlobit. Vždyť s půjčkami je to jako s alkoholem. Lidé vždy budou pít, lidé vždy budou chtít půjčky. Tak ať to jde skrze mne 😉


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..