Lahodná káva každé ráno

Patřím k lidem, kteří bez dobré kávy nezačnou den. Ne že bych byl nevrlý, ale prostě mi káva chutná a k mému rituálu patří, že si ji ráno dám. Ať už doma nebo na pracovišti. Vzpomínám si, jak jsem v minulosti chodíval do kanceláře i v sobotu, a vždy jsem se těšil na pondělí, kdy přijde i moje sekretářka, protože ta mi vařila lepší kávu, jako já sám sobě. To bylo v dobách, kdy ještě neexistovaly kvalitní kávovary.


Ani dnes nejsem v kanceláři sám, ale kávu má na starosti profesionální kávovar. Nedokáže posílat maily, přepisovat mé poznámky a vyřizovat telefonáty, zato kávu umí vařit excelentně. A já se můžu těšit do kanceláře nejen ráno, ale i odpoledne při návratu ze služební cesty. Vždy když dostanu chuť na lahodnou kávu, tento kávovar mi ji nabídne.


Samozřejmě, že dobrou kávu si vychutnávám i o víkendu. Nemusím chodit kvůli tomu do kanceláře. Kouzlo mého nového kávovaru mě tak nadchlo, že jsem si jeden koupil i domů. Takže i víkendové ráno pro mě začíná šálkem espressa a den je hned hezčí, i bez mé sekretářky.

Ať už zůstávám dopoledne pracovat doma nebo si užívám volný víkend, den nezačnu bez lahodné kávy. Nemusím si tento požitek odpírat. A vždy mám jistotu, že dostanu chutný osvěžující nápoj, vždy ve stejné kvalitě.


Celé to má jeden háček, je to návykové. Když pak jednám u někoho ve firmě o další spolupráci a součástí občerstvení je i káva, ne vždy mi chutná. A tyto pocity jsou na mně vidět. Když se mě obchodní partner zeptá, zda je vše v pořádku, nedá mi nevzpomenout mou dávnou příhodu se sekretářkou a sobot a také to, že teď mám nový kávovar a problémy s nekvalitní kávou jsou již minulostí. Tento krátký příběh způsobí jednak uvolnění atmosféry, na druhou stranu mám jakžtakž jistotu, že při dalším jednání v téže firmě si už všichni pochutnáme na lahodném espressu z kávovaru. A sekretářky mi děkují, že mají méně práce.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..