PSP

Tato tři písmena zná každý motorista. Majitel motorky, auta i přívěsu. Bez PSP není možné vyrazit na silnici. Tedy možné to je, ale pod hrozbou vysoké pokuty. A nedejbůh se něco stane, tak se nedoplatite. PSP je právě na to dobré, že pokud se něco stane, nemusíme platit škodu, kterou způsobíme někomu jinému. A to jak škody na majetku, tak škody na zdraví. Ty se vyčíslují v podstatně větších částkách než nějaké pomačkané plechy.


Většina řidičů si pod pojmem PSP představuje povinné pojištění na auto. Ale ani motocyklisté nejsou výjimkou. I když mezi nemotoristy panuje přesvědčení, že motorkáři jsou blázni na dvou kolech a motorkářky dvojnásobné, a že způsobují mnoho nehod, často jsou právě oni obětí nepozornosti ostatních řidičů. Často je jednoduše prohlédnou. Osobně si myslím, že bylo lepší, když neplatilo povinné svícení všech aut a svítily by jen motorky. No ale když zkrátka dojde k nehodě motorkáře, je dobré mít povinně smluvní pojištění a neplatit zničený plot dědovi s domečkem v zatáčce ze svého.

roadtrip

Lidé často vnímají takovou pojistku jako nutné zlo, ale jen do té doby, dokud nepotřebují, aby pojišťovna za ně „zatáhla“ způsobenou škodu. V tom momentě se na zaplacené pojistné dívají jako na dobrou investici, která ušetří spoustu peněz i nervů. Pro dobré pojištění nemusíte obíhat všechny pobočky ve městě, na webu najdete všechny potřebné informace. Jen nezapomeňte, povinně smluvní pojištění je zde na to, abyste nemuseli platit škodu na svodidlech nebo na soukromém majetku tomu, koho jste používáním motorky poškodili. Na své mašině si škodu zaplatíte ze svého, pokud nemáte havarijní pojištění.

Nejlepší je proto užívat si motorku tak, aby k žádné škodě nedošlo. Sami si dávejte pozor a předvídejte chování jiných řidičů a chodců. Jen tak můžete užít si roadtrip po krajích známých i neznámých a přinést si domů jen krásné zážitky.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..