Udělejte si doma malou hernu

Bydlíte ve větším bytě, kde vám nadbývá jeden pokoj? Nejtypičtější je z něj udělat pokoj pro hosty. Ten ale využijete jen párkrát ročně. Co tedy jiného zde dát? Můžete si zkusit udělat hernu. Není to pouze pro malé děti, ale i pro dospělé. Dospělí se totiž mohou také bavit. Dokonce to je doporučováno, pro oživení vztahu či kontakt s kamarády. Budete mít možnost se s nimi scházet častěji, a to právě z důvodu toho, že si společně můžete něco zahrát. Ovšem pokud máte děti, i ony budou jistě nadšené nad touto variantou.


Základní vybavení herny

Samozřejmě nejdůležitější je, aby se v místnosti nacházely různé hry. O nich si povíme později. Co dále je důležité zde mít? Dejte si zde stoleček a židličky, na kterých při hře budete sedět. Přidejte také nějakou skříňku či poličky. Na ty pak postavíte veškeré stolní hry, které máte.

Jaké hry zvolit do větší herny?

Pokud je místnost, ve které se herna bude nacházet, velká, můžete zde dát i hry, které potřebují určitý prostor. Co máme na mysli? Jedná se například o šipky či stolní fotbálek. Hodit si vám může i kulečník či biliár. Jestliže rádi hrajete s kamarády poker, dejte doprostřed místnosti kulatý stůl, na kterém následně budete hrát. To ovšem, pokud jsou vaše děti velké, nebo pokud ještě děti nemáte. Jestliže máte malé děti, zvolte jiný druh zábavy do většího prostoru.

Malým dětem můžete dát doprostřed místnosti koberec, který má na sobě obrázek panáka. Toho pak budou moci skákat. Dále pak zde můžete rozmístit větší autodráhu. Malé děti zbožňují také hru twister. Rozhodit zde můžete i nějaké kostky, ze kterých pak postavíte hrad či jinou stavbu. Dětem zde dejte koš na basketbal, do kterého pak budou házet menším míčkem. Jestliže jste společně s dětmi aktivní, postavte jim zde opičí dráhu, kterou můžete různě měnit a soutěžit zde spolu.

Jaké vybrat stolní hry?

Klasické hry, které by doma neměly chybět, jsou například Scrabble, soubor her, který obsahuje nespočetné množství her, a také Alias. Alias je party hra pro dospělé. Dospělí si také rádi zahrají vědomostní hry, jako jsou Česko či Evropa. Menším dětem můžete vybrat podobné hry, označené junior, tedy pro děti. Nesmí vám chybět kostky ani karty.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..