Únikové hry jsou obrovským hitem

Zábavy není nikdy dost. Pokud máte kamarády a rádi podnikáte různé akce nebo společné zábavní hry, pak byste se měli zaměřit na únikové hry. Únikové hry prvně začali v zahraničí. Dalo by se tak říct, že se k nám dostali právě odsud. Od té doby se jedná o velký fenomén, který baví nemalé množství hráčů. Co to vůbec ta úniková hra je? Jestliže jste do této doby žádnou nehráli, je nejvyšší čas alespoň jednu z nich vyzkoušet. Únikovou hru si dnes zahrajete v podstatě v každém malém i větším městě. Nyní se ale pojďme podívat na to, co se pod únikovou hrou skrývá.


Vysvětlení únikové hry aneb o jakou hru jde?

Úniková hra se dá označit za poučnou, ale zároveň i zábavnou hru. Existuje několik druhů únikových her. Záležet tak bude na vašem výběru a městě, odkud pocházíte. Rozhodně si nemyslete, že vám kažé město nabídne totožné hry. Únikové hry vždy vytváří provozovatelé, a tak není žádným tajemstvím, že se od sebe mohou lišit. Úkolem je ovšem dostat se z uzavřené místnosti, a to do časového limitu, jež ve většině případů bývá 60 minut. Dostat se ovšem z místnosti nebude vůbec jednoduchým úkolem.

Při cestě narazíte na řadu šifer, tajemných úkolů a kvízu. Každý úkol tak musíte společně se svými přáteli vyřešit, čímž se budete posouvat dopředu. Jakmile vyřešíte všechny šifry, tajemné úkoly a kvízy, získáte přístup ke dveřím, které po otevření ukončují hru a vy jste tak splnili příběh vámi vybrané únikové hry. Jak dlouho vám to bude trvat už závisí na vás. Mezi nejznámější hry patří například útěk z vězení, dům hrůzy nebo egypt. Ačkoliv narazíte u jednotlivých firem na stejné názvy her, jejich příběh se může lišit.

Proč navštívit únikovou hru?

Baví vás počítačové hry? Převážně ty počítačové hry, které v sobě skrývají příběh? Proč nevyměnit virtuální realitu za skutečný příběh? Objednejte si s přáteli únikovou hru a společně vyřešte zásady, jež na vás čekají. Připadá vám 60 minut herního času moc? Věřte nám, že v místnosti vám čas bude plynout mnohem rychleji. Dalším důvodem je zábava, kterou zažijete. Jak jsme již naznačovali v předchozích odstavcích, únikové hry jsou obrovským hitem a fenoménem. Věřte nám, že ať už si vyberete jakoukoliv hru, zažijete velké množství zábavy, a to společně se svými přáteli.

Třetím důvodem je trénování mozku. Ačkoliv se to nezdá, při hře budete muset vyřešit několik záhad, šifer a tajemných úkolů. U těch se pořádně zapotíte. Bez přemýšlení jednotlivé úkoly bezpochyby nezvládnete vyluštit. Únikové hry tak cvičí i váš mozek. Důvodů, proč si zahrát osobně únikovou hru je mnoho. Nezáleží na tom, zda se zvládnete dostat z místnosti či nikoliv. V první řadě by mělo jít o zábavu s přáteli. Některé únikové hry může hrát až 8 hráčů. Vyzkoušejte únikovou hru i vy a vezměte s sebou své přátelé.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..