Úsporné LED osvětlení

Nároky moderní společnosti na energii z roku na rok rostou. Souběžně s tím jdou nahoru i náklady na elektrickou energii. Chcete-li žít v moderní domácnosti a pracovat v moderně zařízené kanceláři, měli byste vyměnit všechny světelné zdroje za LED. Pouze tak ušetříte na provozních nákladech a současně získáte stylové a účinné osvětlení do každé místnosti či pracovního prostoru.


Zatímco stará wolframová žárovka využívá na svícení malou část elektrické energie, přivedené do vlákna, a zbytek je odpadní teplo, polovodičová LED svítidla využívají jiný fyzikální princip. Proto je odpadního tepla minimum, téměř veškerá přivedena energie se spotřebuje na svícení a proto mají tyto světla takový malý příkon oproti běžným žárovkám při stejné produkci světla.

Led žárovky vyráběné technologií SMD kromě toho mají i malý rozměr a proto jsou vhodné i do stísněných prostor, kde by osvětlení běžnou žárovkou nebylo možné. Například kuchyňské linky nebo vitríny. Jednodušší montáž i napájení celé sestavy řeší LED pásky dodávány i s napájecím transformátorem, takže i při svépomocné montáži jako kutil vždy pracujete s bezpečným napětím. LED pásky dovolují přizpůsobit délku osvětlovacího pásu konstrukci sestavy nábytku.

Přizpůsobení současného osvětlovacího systému na úsporné je jednoduché. Led žárovky E27 zvenku vypadají jako běžné žárovky, mají stejnou patici a zašroubují se do standardní objímky. Stisknete vypínač a nová LED žárovka svítí. Veškerá elektronika, která dovoluje SMD LED tělesu svítit po připojení na bytovou síť 230V je uvnitř. Vysoký počet zapnutí / vypnutí i dlouhá doba svícení doplňují nízkou spotřebu a představují jako celek velkou úsporu elektrické energie spotřebované na svícení.

Díky možnosti zabudovat LED do různých typů osvětlovacích těles dovolují instalovat světlo přesně tam, kde ho potřebujete na práci, čtení nebo k odpočinku. Několik těles s nízkou spotřebou dovoluje vytvořit atmosféru dle vašeho požadavku bez strachu z vysokého účtu za elektřinu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..