Alkohol jako hobby – zrádná zábava

alkoholismusAlkohol je velmi zrádná a mnohdy i nebezpečná záliba. Bohužel se z ní stále častěji stává jakási sportovní disciplína. Pokud člověk pije alkoholické nápoje v určité míře, jež nepřekročí určitou vytyčenou mez, pak se většinou nesetkáváme s příliš velkými komplikacemi. Totéž platí i v případě, že je sice tato hranice překročena, ale pouze jen jednou za čas.

Úskalí a nebezpečí pití alkoholických nápojů

Většina obyvatel naší republiky zbožňuje pivo, což je typický alkoholický nápoj. Někteří však raději holdují tvrdšímu kalibru, jako jsou Vodka, Rum, Whisky, Tequila, Gin, Becherovka a mnohé další. Každý z těchto „ohnivých“ nápojů má svá úskalí. Mnohdy i nebezpečná. Bohužel se velmi často stávají i vysoce návykovými. V takových případech přílišné přemíry pití, dochází k nemoci nazývané alkoholismus.

Lidé trpící alkoholismem mají nutkavou potřebu neustále pít a pít. Mnohdy toto konání doprovází i agresivní chování vůči sobě samému i svému okolí (blízkému i cizímu). Obvykle tvrdívají svému okolí, že tímto způsobem řeší soukromé i pracovní problémy. To však není vůbec žádné řešení. Ubližují tím nejen sobě, ale také právě milovaným osobám. Často se stává, že si dokonce po vystřízlivění vůbec nic, ze svého opileckého řádění, nepamatují.

Obvykle opilecký rej doprovází nevolnost, agresivita, výpadky paměti a špatná koncentrace (myšlenek i chůze). Mnozí říkají, že znají svou alkoholovou hranici, kterou jen málokdy překračují. Faktem však zůstává, že málokterý chlap se nenapije.

 Důvody?

Vyvstává mnoho různých a něčím zvláštních příležitostí, kdy se každý napije. Jedná se většinou o oslavy narozenin, svatby, výročí, dokonce i při pohřebních hostinách (zvaných kar), zapíjení právě narozených miminek, maturity, výuční listy, diplomy i například povýšení v zaměstnání. Důvodů může být velká hromada a každý toto popíjení většinou i chápe. Pokud však nedochází ke konfliktům, ničení zařízení restaurací apod. Totéž platí, pokud si zajdou přátelé na skleničku vína  nebo na pivo po práci nebo o víkendu, kdy nemusí do práce.

Pití alkoholu není doménou pouze mužů, ale i žen. Stejně tak i v případech stáří a mládí. Dokonce se setkáváme i se situacemi, kdy v „hospodě“ lidé mezi sebou soupeří a soutěží v tom, kdo toho nejvíc vypije v nějakém časovém úseku. Dělají si z toho takříkajíc sportovní disciplínu. Kdo vypije nejvíce panáků whisky, rumu či vodky během deseti minut, je vítěz.

Nikdo nikomu nezakazuje pití alkoholu, pouze se doporučuje nepřekračovat únosnou mez, popřípadě to nedělat příliš často. Někdo mívá následnou „opičku“ bezproblémovou. Lehnou a spí. Někdy jsou samé vtípky a celkově radostně naladěni. Někteří jsou však agresivní. Poperou se, zbijí partnerku/a, rozbíjí nábytek i nosy těch, co stojí nejblíže. Bohužel to v mnoha případech odnáší i děti.

 Pokud se chcete napít, napijte se, ale neobtěžujte s tím své okolí. Lehněte si do postele a vyspěte se z toho. Ráno vám sice bude asi špatně od žaludku a hlava vám bude šíleně třeštit, ale máte čisté svědomí. Neřešte své problémy tímto způsobem. Může vás to dovést až do léčebny či dokonce do vězení. Navíc tím ubližujete ostatním a váš problém to nijak nevyřeší. Pouze oddálí. Nedělejte si z pití alkoholu váš koníček! Nemuselo by se vám to vyplatit. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..