Rodina jako HOBBY

rodina Rodina by měla být pevným základním kamenem společnosti. I když se bohužel však najdou i tací, kteří tento názor nesdílejí. Proto se i dnes velmi často setkáváme s názorem, že rodina znamená i něco více, než jen povinnosti a obskakování členů rodiny.

Své blízké milují bez toho, aniž by očekávali něco na oplátku. Dávají velkou část sebe samého. Bez otázek, očekávání, strachu či opětování lásky. Rodina je pro ně hlavně koníčkem. Není pro ně důležité jen to, aby vznikala další pokolení nesoucí jejich jméno.

Důležité je jen teď a tady!

Kdo je rodina?

Za rodinu se dá považovat nejen pokrevní příbuzní, ale i velice blízcí přátelé a osoby, na nichž vám velmi záleží. Ne vždy mají některé páry to štěstí, být obdařeni potomky. Pak rádi nabídnou svou náruč a lásku jinému dítěti. Přestože není „vlastní“ po linii pokrevní, je stále vlastní! Láska mateřská, přátelská, rodičovská, partnerská i sourozenecká je hlavním a zásadním parametrem pro šťastnou a spokojenou rodinu.

Rodina je poklad, který se musí chránit, hýčkat ale i udržovat. Měl by na to myslet každý a nezapomínat na to. Nikdo z nás bohužel nežije věčně a snadno lze o někoho blízkého velmi rychle přijít. Aniž by se tato událost dala nějak předpokládat nebo dokonce očekávat. Proto je důležité vážit si každého okamžiku, který se svými blízkými strávíte.

Může být rodina brána i jako koníček?

Ano! Toto jedno slovo dokonale vystihuje vše. Péče o rodinu nejsou jen domácí práce, vaření, výchova dětí a pracovní vytížení pro zajištění dostatku financí do rodinného rozpočtu.

Láska, porozumění, pochopení pocitů toho druhého, stejně jako obavy o bezpečí osob. Toto vše a ještě mnoho dalšího. Je potřeba se svými blízkými být. Být s nimi a také tu být pro ně! Věnujte se jim. Choďte s nimi do přírody, mezi lidi cizí i za vašimi přáteli. Mluvte i poslouchejte zároveň.

Uvidíte, že vaše snaha nezůstane bez odezvy. Ti, pro něž žijete a vlastně svým způsobem i dýcháte, vám budou city i péči opětovat. Mít radost a dělat někomu radost. Nezapomínej však ani být sám sebou. I vy potřebujete jakýsi svůj osobní prostor.

Važte si jeden druhého a rodina, ať pokrevní či nikoli, bude brána, jako hobby pro všechny.

Milujte a budete milováni!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..