Podzimní hobby

podzimPo skončení letních prázdnin to ani dlouho netrvá a teplé dny nás opustí. To ale neznamená, že podzim není pěkným ročním obdobím. Jen se občas musíme lépe obléci, aby nám nebyla zima a nenastydly jsme. Pestré barvy stromů v parku nebo blízkém lesíku lákají na procházku. Tu si můžete zpříjemnit.


Aby vás procházky venku více bavili, stačí maličkost. Vzít s sebou fotoaparát. Pohled přes hledáček vám ukáže úplně jinou zemi, než na jakou jste zvyklí. Tím, že soustředíte objektiv na určitý detail, odfiltrujete ostatní okolí a uvidíte svět z úplně jiného úhlu. Abyste mohli začít fotografovat podzimní náladu, nemusíte investovat do drahé fotovýbavy.

Abyste zjistili, zda vás digitální svět obrázků bude bavit, postačí koupit malý kompaktní fotoaparát. I ten nejjednodušší přístroj vám umožní přiblížit několikanásobně vzdálenější objekty, dovolí vám začít experimentovat s nastavením clony a času expozice a nezatíží ani vaši kapsu, ani váš rozpočet.

autumn-forest

A úplně nejlevnějším řešením startu do světa fotografie je nákup použitého kompaktního fotoaparátu přes bazar nebo záložnu. Málo používané, ale stále dobré fotoaparáty udělají kvalitní snímky krajin, ale i portrétů. Pravda, prohlížení vašich nových uměleckých a reportážních výtvorů na zadním LCD kompaktu není ideální, potřebujete k tomu počítač nebo notebook. Ten stejně tak koupíte za pár korun v zastavárně nebo ve výhodných výprodejích ve specializovaných prodejnách. A využijete ho i na jiné aktivity, než jen na fotografování. Například na sdílení fotek na internetu či jejich úpravy nebo přípravu fotoknihy.

Pro někoho je podzim pochmurným obdobím, pro vás to může být pestrobarevný začátek nového hobby. Záleží jen na vás, jak se k tomuto ročnímu období postavíte. S koncem léta a teplých dnů nemusí nastat konec vašich procházek po přírodě. Chce to jen uchopit je za jiný konec a začít se dívat na svět přes hledáček fotoaparátu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..