Amigurumi aneb japonské umění háčkovat

Zálib do České republiky ze zahraničí dorazilo opravdu velké množství. Jednou z nich je i japonské umění háčkovat malá vycpaná zvířátka. Pokud se doma nudíte a máte trpělivost a relativně velké množství času, pak s touto aktivitou můžete bez problému začít. Záležet ovšem bude na vás, jestli umíte alespoň základy háčkování či nikoliv. Na druhou stranu naučit se dá vše a při troše snaze se nemusíte obávat ani této aktivity. Aktivita je určená zejména pro ženy. Nikde však není zakázáno, že si tuto činnost nemohou vyzkoušet ani muži. O jaké japonské umění se přesně jedná?


Poznejte sílu Amigurumi

Japonské umění Amigurumi spočívá v tom, háčkovat malá vycpaná zvířátka nebo panenky, a to z bavlněné příze. Pokud si vyberete bavlnu, vydrží vám vámi vytvořená zvířátka i několik let. Bavlna totiž patří v tomto případě mezi kvalitní materiály, ze kterých se dá háčkovat prakticky cokoliv, budeme-li se dívat na zvířátka nebo panenky. Amigurumi se stalo populární činností nejenom v samotném Japonsku, ale také po celém světě, a to včetně České republiky. Jestliže jste o této činnosti doposud neslyšeli, máte nyní skvělou příležitost začít.

Stydíte se za háčkování? Sdělíme vám jeden z nejdůležitějších bodů vůbec. Háčkování už dávno není jen pro ženy v důchodu. Bez problému se háčkování může věnovat i mladá žena nebo slečna, která nedovršila dospělosti. Nemusíte se obávat toho, že byste se stala terčem posměchu. Jak jsme již psali, háčkování je dnes pro každého. Amigurumi je navíc činností speciální, jak jsme uvedli, jedná se o japonské umění. Můžete tak svým dětem následně tvořit zajímavá zvířátka nebo panenky. Tyto panenky můžete mimo jiné i prodávat. Podobně tak i vytvořená zvířátka.

Co budete potřebovat?

Nyní je čas podívat se na to, jaké věci budete k této činnosti potřebovat. Nevíte, jaké věci je nutné si připravit k háčkování zvířátek nebo panenek? Rozhodně se neobejdete bez kvalitní příze. Tu jsme vám napověděli v předchozích odstavcích. Ideálním materiálem je bavlna. Mělo by se jednat o stoprocentní bavlnu. Jedině tak docílíte kvalitních panenek a zvířátek. Dále je zapotřebí háček. Ten by však měl být menší než je doporučováno výrobci vybraného klubíčka. Zajímá vás, proč by měl být háček menší? Odpověď je jednoduchá, protože tím získáte menší očka a dokážete je tak lépe utáhnout.

Vaše hračka tak bude o to kvalitnější. V neposlední řadě je zapotřebí výplň. Ideálním výplňovým vláknem je PES. Tato výplň je určená přímo pro tyto druhy výrobků. Poslední věcí je tupá a zároveň dlouhá jehla, která je vybavená velkým okem. Ta slouží k sešívání jednotlivých dílů hračky k sobě. S největší pravděpodobností se neobejdete ani bez nůžek. Ty má však většina domácnosti doma, a tak není potřeba je zde uvádět.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..