Japonská bojová umění

Japonské bojové umění patří mezi to nejznámější a nejčastěji využívané. Je to dáno převážně tím, že do Japonských umění se započítává velké množství bojových umění. Pokud se tedy chcete vydat touto cestou, pak vás seznámíme s bojovými typy, které by vás mohly zabavit. Japonská bojová umění jsou využívaná po celém světě. Bojové umění nemá naučit člověka ovládat pouze sebeobranu, ale celkově se má člověk naučit i nějakou tu dovednost, zodpovědnost a rozvíjení. Japonské bojové umění se dělí na dvě skupiny. První skupinou jsou budžucu neboli umění válečníka. Druhou skupinou jsou budó. Tato skupina se zaměřuje na cesty válečníka.


Japonská bojová umění

Prvním typem bojového umění je sumo. S největší pravděpodobností se tomuto bojovému umění věnovat nebudete. I přes to je dobré jej zmínit. Sumo je známi již více než 1000 let. Zápasy v sumo mají jasně daná pravidla, která je potřeba dodržovat. Techniky zápasů se ale dělí hned do několika skupin. Buď to zápas může probíhat formou tlačení, strkání nebo úchopem. To už vždy záleží na jednotlivých zápasech a nastavení pravidel. Dalším bojovým uměním pocházejícím z Japonska je karate. Ačkoliv má karate čínský původ, lze ho označit za Japonské bojové umění.

Karate patří vůbec k těm nejznámějším Japonským bojovým uměním, na která člověk může narazit. Člověk, který začíná, bude mít základní pásek a postupně se vypracuje až k tomu nejvyššímu, kterým je černý. Člověk se učí nejenom fyzickým schopnostem, jež mu umožňují zpacifikovat soupeře, ale také mentální kázně. Začít u tohoto bojového umění vám tedy dodá bezesporu základy toho, jak zvládat fyzickou i mentální schopnost. Dalším bojovým uměním je judo. Judo je považováno za měkkou školu bojových umění. Původně šlo o bojové umění, ve kterém měl člověk protivníka usmrtit.

Pokračujeme s Japonskými bojovými uměními

V dnešní době je judo považováno za bojové umění, ve kterém se člověk dokáže ubránit protivníkovi. Protivníka můžete zpacifikovat, čímž mu ukážete, že si s vámi nemá začínat. Jinými slovy dokážete snáz převzít nad útočníkem nebo protivníkem kontrolu. Posledním bojovým uměním je Aikido. Aikido je relativně nové bojové umění. Hlavním cílem tohoto bojového umění je fakt, že by člověk měl dostat útočníkům nebo soupeřům kloub do bolestivé polohy. Přitom nesmí člověk použít jinou než vlastní energii.

Existuje další velké množství japonských bojových umění. Mezi ně patří například Batto jutsu, Ba jutsu, Nippin kempo, So jutsu, Shorinji kempo, Ju jutsu, Shuriken jutsu nebo Taido. Pochopitelně japonských bojových umění je více. Tyto však patří mezi ty, jež jsou považovány za nejoblíbenější a nejvyužívanější. Záležet ale bude na vás, jakému bojovému umění se budete věnovat. Aikido, karate nebo judo však patří v České republice mezi oblíbené bojové sporty. V České republice existuje mnoho klubů, které se vás ve výše uvedených bojových sportů ujmou.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..