Bojová umění aneb koníček na dosah rukou

Ke koníčkům můžeme zařadit prakticky cokoli, co nás baví a děláme to od srdce neboli z lásky. Pokud si myslíte, že do zálib nepatří bojová umění, pak se hluboce mýlíte. V dnešním článku vám naopak představíme nejzajímavější bojová umění, kterých se lze účastnit i v České republice. Sami následně rozeznáte, zda vás tato aktivita naplňuje či nikoli. Jestliže vás naplňovat bude, a to nejenom z toho důvodu, že se naučíte sebeobranu, jedná se o vaši zálibu. Následujte nás.


Bojová umění aneb koníček na dosah rukou

Prvním bojovým sportem je Muay Thai neboli volně přeloženo jako thajský box. Narozdíl od klasického boxu zde využíváte i dolních končetin, loktů a klinče. Jak samotný název napovídá, bojový sport pochází z Thajska. Mezi obrovské výhody tohoto bojového sportu patří učenlivost. I přes to, že jste začínajícím bojovníkem, v Muay Thai zvládnete většinu technik za pár měsíců. Následně už bude záviset čistě na vás, jakým směrem bojový sport dále povedete. Jinými slovy za pár měsíců budete oproti jiným soupeřům, kteří nemají s bojovým uměním žádné zkušenosti, ve výhodě.

Přinášíme vám další bojové umění jménem Aikido. Tento bojový sport přichází až ze samotného Japonska. V tomhle bojovém umění budete využívat nejenom vlastní sílu, ale i tu soupeřovou. Pomocí jeho síly ho dokážete dostat během pár vteřin na zem. Po pár měsících až letech tak hravě zvládnete využít jeho sílu k tomu, abyste ho dostali přesně tam, kde potřebujete. V Aikidu lze mimo jiné trénovat i s klasickými zbraněmi, čímž si rozšíříte obzory bojového umění.

Je brazilské jiu-jitsu z Brazílie?

Název tohoto bojového umění je matoucí. Většina lidí by si řekla, že pochází z Brazílie, ovšem opak je pravdou. Bojový sport Jiu-Jitsu nepochází z Brazílie, ale z Japonska, stejně tak, jako předchozí Aikido. Tyto státy jsou pro bojová umění jako stvořená, a tak se není čemu divit, že většina sebeobranných činností pochází právě odsud. Bojový sport Jiu-Jitsu se orientuje převážně na škrcení, úchopy nebo páčení. Svým způsobem se podobá judu, což také dokazují některé chvaty. Vidět ho však můžete i u některých bojovníků MMA.

Krav Maga, jak už by název mohl prozradit, jde o jedno z nejbrutálnějších bojových sportů, které vám na ulici mohou výrazně pomoci. Zároveň patří k nejúčinnějším bojovým uměním na světě. Tímto bojovým sportem je vybavená cela řada bojových složek, které chrání různé státy. Právě z tohoto důvodu se stává obrovským lákadlem pro normální civilisty. Krav Magu se dnes lze naučit také v různých klubech, a to zejména ve větších městech, mezi které patří Praha, Brno nebo Ostrava.

Karate na závěr

Posledním tipem na bojové umění je karate. Opět jde o japonské bojové umění, které slouží pro účinnou sebeobranu. Pokud nechcete cvičit náročnější bojová umění, jako je MMA, Krav Maga nebo Jiu-Jitsu, je pro vás karate tou správnou volbou. I zde se bezpochyby naučíte skvělé chvaty, které budete moct poté využít při sebeobraně venku. Bojová umění rozhodně neslouží k tomu, abyste je využívali k napadení obyvatel. Bojová umění se skutečně učíte pouze z toho důvodu, aby vás v případě napadení ochránila. Jaká bojová umění ještě znáte?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..