Dárek pro milovníky káv aneb originální záliba

Mezi zálibu nebo oblibu v dnešní době patří prakticky cokoliv. Máte ve svém okolí někoho, kdo má oblibu v kávě? Pokud ano, pak jistě víte, že takový člověk má sbírku kvalitních káv, které mnohdy ani nerozbalí. Nutně to nemusí znamenat, že člověk, který žije kávou ji pije každým dnem. Jeho obliba nemusí spočívat v konzumaci kávy, ale ve sbírání kávovarů nebo kvalitních káv. Pochopitelně si takový milovník čas od času kvalitní kávu dopřeje. Prioritním úkolem je ovšem shánění suvenýru, informací apod. Co takovému člověku dát na Vánoce?


Co dát na Vánoce člověku, který miluje kávu?

Každý milovník kávy ocení kvalitní kávovar. Bez kávovaru nedokážete připravit kvalitní kávu. Pokud se budete poohlížet po střední třídě, určitě naleznete kávovar, jež zvládne připravit většinu káv, od cappuccina, přes esspresso až po klasiku. Záležet bude na tom, jaký budete mít rozpočet na tento dárek. Jinými slovy, kolik jste ochotní investovat do osoby, které chcete udělat kávovarem radost. Člověku, který se v kávě vyžívá, udělá kvalitní kávovar obrovskou radost, a to i v případě, že jeden kávovar již doma vlastní.

Co by měl kvalitní kávovar obsahovat? Především byste se měli dívat na kávovary s italskými čerpadly, které dosahují až 15 barů. Tato hodnota je u kávovarů považována za střední až vyšší třídu. Jinými slovy se takový kávovar dá označit za kvalitní. Pochopitelně je potřeba se zaměřit také na další funkce kávovaru. Ideálním typem kávovaru je tzv. pákovka. Rozhodně se nedívejte na kávovary s kapslemi. U těch si nemůžete vybrat kávu, protože máte jasně dané kapsle, které lze do kávovaru vložit. U pákových kávovaru záleží na vás, jakou kávu do přístroje zakoupíte. Čím kvalitnější káva, tím chutnější.

Co lze dále darovat?

Dalším vhodným dárkem pro milovníky kávy je kurz baristy. Na něm se naučí, jak správně připravovat kávu. V České republice lze objednat kurzy s profesionály a známými osobnostmi. U přípravy kávy tak na darovanou osobu bude dohlížet opravdový odborník. Ten v mnoha věcech dokáže poradit a předat tak zkušenosti, které váš rodinný příslušník nebo známý bude využívat už po celý život. Skvělým dárkem jsou pochopitelně i knihy. I z těch se člověk mnohé naučí.

Jaký dárek je ještě vhodný pro milovníky káv? Co takhle jim pořídit dárkový koš plný kvalitních káv? Poskládejte vlastní dárkový koš, který udělá bezpochyby obrovskou radost. Do dárkového koše můžete navíc zabalit i jednu knihu baristy, jak jsme naznačovali v předchozím odstavci. Udělejte radost osobě, která má zálibu v kávě. Uvidíte, že bude mít radost. Dárek není o ceně, ale o originalitě. Tímto způsobem člověku ukážete, že o něm víte základní informace, mezi které patří i obliba kávy. Bude mít tak následně pocit, že ho vnímáte.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..