Každodenní péči ani pravidelné servisy u kávovaru nepodceňujte

Kdo má doma kávovar, určitě se chce každý den těšit na dobré espresso. Aby byla chuť kávy stále skvělá, nezapomínejte na jeho pravidelné čištění.

Opravdovou chuť kávy vám připraví jedině vyčištěný kávovar

Každý milovník kávy si domů pořídí kvalitní kávovar, který jediným stisknutím tlačítka připraví šálek espressa, cappuccina či latte během chvilky. Chuť kávy je ovlivněna výběrem kvalitních kávových zrn, správným seřízením mlecího mechanismu a čistými tryskami, které nejsou zaneseny sedlinami, negativně ovlivňujícími výslednou chuť kávy. Díky správné údržbě kávovaru budete mít každý den připravenou skvělou kávu a váš kávovar vám bude sloužit mnoho let.

Jak pečovat o kávovar?

Existuje celá řada druhů a typů kávovarů. Frekvence používání kávavaru je v každé domácnosti, popřípadě v kanceláři, odlišná. Od těchto důležitých parametrů se však odvíjí pravidelnost a důkladnost čištění. Jinou péči bude potřebovat domácí kávovar, jinou zase přístroj používaný v kanceláři. Běžnou denní údržbu stačí provádět dle návodu od výrobce.

Čas od času je třeba promazat potravinářskou vazelínou pohyblivé části stroje, aby nedocházelo ke zbytečnému tření. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat zásobníku na kávu. Pro čištění je nutné zvolit čisticí prostředek doporučený výrobcem.

Pravidelné servisy prodlouží život kávovaru

Pravidelné servisy doporučujeme provádět každé 1 – 2 roky. Pro servis kávovarů a opravy kávovarů se obraťte na naše specialisty, kteří provedou kompletní odvápnění a čištění stroje, seřízení mlecích kamenů, nastaví dávkovač kávy a nakonec provedou kontrolu tlaku a těsnost přístroje. V případě poruchy napojí kávovar na diagnostiku a obratem vás budou kontaktovat o rozsahu škody a cenové nabídce na opravu. Je na vás, zda vám kávovar opravíme nebo Vám jej vrátíme v původním stavu domů. Opravy provádíme zpravidla do 3 dnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..