Dárek, který zahřeje

Venku zase duje severák, zamrzlé stromy se ohýbají a lidi, kteří do toho nečasu vyšli ven venčit své psy, bičují do tváří studené vločky sněhu. Na mysl se dere vousaté pořekadlo o tchyni a počasí, ale smutnou skutečností je, že tyto psi do toho nečasu vyhnali své majitele. Já si doma užívám dárky, které jsem nedávno dostal.


Samozřejmě, že radiátor topí na plno. Užívám si skutečné teplo domova a zpoza izolačního dvouskla se dívám ven, kde je pravá zima se vším, co k tomu patří. Abych si udržel zimní náladu, ráno jsem si prohlédl své mikiny s potiskem, které jsem dostal jako dárky od přátel, a vybral takovou, co mi připomíná skvělé chvíle.

Mám daleko k tomu, abych po snídani prolistoval denní tisk a vypil šálek čaje. Takové nostalgické příběhy s nádechem britské důstojnosti se u nás nekonají. Na poličce v kuchyni sice mám své hrnky s potiskem, ale vařím si ráno kávu a proběhnu emaily s anotací internetových médií. To mi stačí na to, abych věděl, co se děje, ale svůj čas věnuji důležitějším věcem. No občas mi padne oko na můj hrnek a potisk na něm mi připomíná den, kdy jsem ho od svých přátel dostal a při jaké příležitosti.

Sám jsem podobný princip použil. Daroval jsem příteli dárek od srdce – tričko s potiskem motivem, jehož význam je pro obdarovaného jedinečný. Často stačí jednoduchá věta, slogan, který je charakteristický pro toho člověka nebo životní situaci. Ale mnoho dokáže říci správně vybraná fotografie. Jako mám právě teď na své mikině s potiskem. Venku za oknem zuří zima, já si popíjím kávu a vzpomínám na letní dovolenou. Přitom děkuji kamarádům, že měli takový skvělý nápad a dostal jsem praktický dárek, který zahřeje na těle i na duši. A při kterém si vždy vzpomenu na mou skvělou partii. A nemusím doma skladovat haldu nepotřebných zbytečností.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..