Dílnu jsem doplnil o další stolek

Hned po koupi zahrady před dvěma lety jsme začali kupovat i různé nářadí a vybavení. Nejen do zahrady, ale i do dílny, abychom mohli vyrábět své vlastní konstrukce a přípravky. Nejčastěji ze dřeva. Kromě pilek, vrtaček či brusek samozřejmě i pracovní stolek. No brzy se ukázalo, že by se hodil ještě jeden. Bylo jen otázkou času, kdy se na dvoře, tedy mé velké dílně, objeví dvojče skládacího pracovního stolku. Na pohled vypadají subtilní, ale opak je pravdou. Promyšlenou konstrukcí dosáhl výrobce pevnost i stabilitu.


Ani tyto stolky se nevyhnuly mému zlepšování. Prodávají je různí prodejci, já jsem je koupil v Lidlu. Při montáži jsem musel doplnit několik ocelových podložek pod šrouby, které asi pro snížení ceny výrobce nedodal, nejsou ani v návodu. I ten symbolický vidlicový klíč jsem doplnil svým nářadím a pak už šlo skládání stolku rychle. První rok jeden, druhý rok druhý.

Ne proto, že by ten pracovní stolek nevydržel. Potřeboval jsem dost často opracovávat i tří- či čtyřmetrové laťky a desky a na to přes půlmetrový stoleček nestačí.

I když jsem je raději ke stolu přichytával svými stolařskými svěrkami, protože ty integrované mají malou nectnost. Díky vyložení nad závitem posuvu se rozevírají do „V“. A po roce se ty plastové nástavce v dírách v dřevotřísce vyčvachtají.

No ale to se dá zvládnout a se dvěma stolky se mi dělá mnohem lépe.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..