Dobré startování v zimě

Jezdíte autem každé ráno do práce? Máte rádi výlety v zimě na hory? Potom je pro vás jistě důležité, aby auto nastartovalo pokaždé, když do něj nasednete. K tomu je potřeba mít v dobrém stavu nejen palivový systém auta, ale taky elektrickou soustavu a autobaterii. Jak poznáme, že je čas na její výměnu?

Zimní starty auta jsou pro mnohé lidi problémem. S klesající teplotou nejen roste hustota mazacího oleje motoru, a tím i jeho odpor, který klade startéru. Daleko hůře působí zima na autobaterii. S klesající teplotou klesá využitelná energie autoakumulátoru. Kombinací obou faktorů jsou horší studené starty motoru. Když se k tomu přidá problém s naftou nebo u benziňáku se svíčkami, je na problém zaděláno.

Když se s prvními dny podzimu poprvé objeví problémové startování auta, je nejvyšší čas na výměnu auto – baterie. Dříve, než nám ráno při cestě do práce auto poprvé nenastartuje. Na její životnost má vliv nejen její kvalita a věk, ale také způsob využívání automobilu. Časté startování u krátkých jízd po městě, povinné svícení k tomu a slabé dobíjení auto – baterie je na světě. Pokud občas auto neprojedete na delší trase nebo nepoužíváte pravidelně nabíječku akumulátorů, častějším výměnám baterie v autě se nevyhnete.

sníh na autě v zimě

Dalším zdrojem možných problémům s autobaterií je úspora koupí menší baterie, než je výrobcem auta předepsána. Taková baterie je startováním přetěžovaná a musíme je měnit častěji. Nic neušetříme. Věnujte proto pozornost výběru správné auto – baterie podle typu vozidla a použití baterie. A taky je důležitá správný rozměr autoakumulátoru, hlavně jeho výšky, aby se vešel pod kryt pod kapotou.

Když zjistíte, že vaše auto hůře startuje, nemusíte objíždět prodejny v okolí a riskovat zhoršení stavu auto-baterie. Pohodlně objednejte přes internet a již druhý den máte novou baterii pro vaše auto doma. Tu není potřeba před prvním použitím nabíjet. Jednoduše ji namontujete, auto nastartujete a starou baterii odvezete do sběru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..