Jak bojovat s nesnesitelným psím štěkáním? Pořiďte protištěkací obojek!

Máte špatné vztahy se sousedy kvůli nesnesitelnému štěkání vašeho psa? Nevíte, jak se štěkání nebo vytí zbavit? Zkuste vašemu čtyřnohému kamarádovi pořídit protištěkací obojek. Jeho princip fungování rychle pochopí a vy se opět budete moci podívat sousedům do očí, aniž byste se museli svého mazlíčka zbavit.

Když pes provede něco, co se jeho pánovi nelíbí, ve většině případů je potrestán. Protištěkací obojek je vhodnou alternativou, která vyřeší nesnesitelné psí štěkání a vytí a zároveň pomůže předejít nepříjemnému fyzickému trestu.

Jak protištěkací obojek funguje?

Protištěkací obojek rozpozná štěkání či vytí psa, na které reaguje zvukovým signálem. Tento signál má psa upozornit na nevhodné chování. Pokračuje-li pes ve štěkání nebo vytí, následuje elektrostatický impulz, který psovi neuškodí, ale je nepříjemný. I malé štípnutí je psovi nepříjemné natolik, že si úporné štěkání raději rozmyslí.

Než pořídíte protištěkací obojek

Pokud uvažujete o pořízení protištěkacího obojku, je nutné si nejdříve odpovědět na důležitou otázku: „Proč váš pes vlastně štěká?“ Pokud je celý den zavřený doma, nechodíte s ním na procházky a zkrátka se mu nevěnujete, má ke štěkání důvod. Zkuste svému psovi pořídit hračky, věnovat se mu a vytvořit mu doma jeho koutek, kde se bude cítit bezpečně. Možná, že se tímto způsobem váš problém vyřeší, aniž by bylo nutné kupovat protištěkací obojek.

pes

Důležitý je také věk vašeho psa. Elektronické obojky jsou naprosto nevhodné pro malá štěňata mladší než půl roku. Protištěkací obojky zásadně pořizujeme zvířatům starším půl roku, která již prošla základním výcvikem (sedni, lehni atd.).

Při volbě protištěkacího obojku berte v potaz velikost, citlivost i temperament vašeho psa. Ideálně si nechte poradit od specializovaného prodejce, případně využijte půjčovny elektronických obojků a produkt si nejdříve vyzkoušejte. Psa pak seznamujte s protištěkacím obojkem na klidném místě, kde ho nebudou rušit jiná zvířata ani lidé. Dané místo by měl znát, aby ho zde nic nerozptylovalo.

Obchod Výcvikové obojky

Elektronické obojky proti štěkání zakoupíte například v obchodě Výcvikové obojky, který se nachází v Praze 3. Samozřejmostí je pomoc s výběrem obojku na základě velikosti i temperamentu vašeho psa. Více informací naleznete na www.elektronicke-vycvikove-obojky.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..