Drony a jejich využití

dron Filmování ze vzduchu a následné sledování nahrávek nebo přímý přenos záběrů z kamery do speciálních brýlí. To jsou hlavní důvody, pro které si lidé kupují quadrokoptery. Ale kromě zábavy umožňují drony, jako jsou tyto dálkově ovládané létající přístroje často označované, i seriózní využití.


Kromě krásných záběrů z dovolených umožňují quadrokoptery nafotografovat vlastní pozemek pro prodej nebo si zkontrolovat plochou střechu, zda nepotřebuje opravu. Přitom dnes se drony ovládají velmi jednoduše a snadno. Řídící aparatura pomocí ovladačů umožňuje řídit směr letu a výšku letu a natáčení do stran. Pokud je dron vybaven fotoaparátem nebo kamerou, tak získáte netradiční záběry na místa, která důvěrně znáte.

Pohon quadrocoptery zajišťují elektromotory napájené akumulátorem. Po absolvovaném letu se dá baterie dobít a po krátkém odpočinku může pilot pokračovat ve filmování nebo si létat jen tak pro zábavu. Nebo používáním dvou sad akumulátorů létáte prakticky neustále, jedna je v dronu a druhá na nabíječce.

dron2

Moderní materiály využity v konstrukci quadrokoptery ji dělají vysoce odolnou. Dostup a dolet je na hranici viditelnosti, s tím ale souvisí i jedna nevýhoda. Nezkušený pilot, uchvácen letem své quadrokoptéry, se může nechat unést a snadno ztratí svůj dron z dohledu. Některé typy ale mají pro takový případ na ovladači tlačítko „Home“, které s pomocí GPS automaticky navrátí dron na místo startu.

Quadrokoptery nejsnáze koupíte v eshopu, kde si vyberete z množství různých typů, tvarů a barev i výkonů podle svých zkušeností a zamýšleného využívání. Při létání ale dbejte na to, abyste nenarušovaly soukromí jiných osob nebo nedej bože v blízkosti letiště se nestal váš dron příčinou kolize s letadlem. Nebo se nesrazte s dronem jiného pilota, který si stejně jako vy užívá svobody ptáků a dívá se na zem z výšky v duchu hesla: Nebe je naše moře.

Quadrokoptery poskytují neskutečné množství zážitků a zábavy a kdo jednou vyzkoušel ovládání letadla ve vzduchu, mi jistě dá za pravdu. Čtyři motory za pomoci gyroskopů dělají dron stabilní a snadno ovladatelný. Pokud vás již selfie nebaví, zkuste quadrokoptery.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..