Jakou televizi koupit?

U výrobků, které kupujeme pravidelně nebo často, máme jako zákazníci celkem slušný přehled, které jsou levné, které jsou kvalitní a kterým se raději vyhýbat. V mnohem těžší situaci jsme, pokud jsme se rozhodli koupit věc, která nám sloužila dlouhá léta a nyní přišel čas na její výměnu. Typickým příkladem je rozbitá pračka nebo televizor. Parametry, které byly rozhodující před deseti lety, jsou dávno překonány a nás čeká opět dlouhé studování různých katalogů a stránek, než si vybereme ten svůj. Nebo využijte stránky s testy spotřebičů.


Při nákupu zmiňované pračky, ledničky nebo televizoru bychom si měli nejprve ujasnit, kde bude umístěn. Nejde jen o přívody elektřiny a signálu, tam se dají kabely prodloužit nebo nahradit jinými, ale také důležité jsou i celkové rozměry spotřebiče. Je velmi pravděpodobné, že v minulosti jste je měli sladěny s nábytkem a jiným vybavením. A přestože se vám může líbit moderní televizor s nejnovějšími technologiemi a velkou obrazovkou, nejprve se ujistěte, že se vám vejde na místo, které máte něj vyhrazené. Nebo si ujasněte, jaký největší televizor se vám vejde do místnosti a potom studujte další technické parametry a možnosti připojení. Takové srovnání televizorů různých značek a velikostí navzájem vám právě umožní stránky s testy výrobků.

Pokud jste dosud využívali starší model televizoru s klasickou obrazovkou, bude pro vás váš nový televizor velkou změnou. Nové typy televizních přijímačů s plochou obrazovkou mají v první řadě mnohem užší rám. To v praxi znamená, že na místě původního starého televizoru se vám vejde při zachování úhlopříčky celého televizoru přístroj s mnohem větší úhlopříčkou obrazovky. Jinými slovy uvidíte nejen kvalitnější, ale i větší obraz. A při sledování sportovních přenosů jsou některé doplňkové textové informace na obrazovce opravdu malé a špatně se čtou, pokud stále používáte telku s malou úhlopříčkou.

Kromě toho jsou moderní televizory i užší, takže celkově zaberou v pokoji méně místa. Možná se budete moci zbavit i toho nepraktického stolku pod televizor, co máte v obývacím pokoji. S menšími celkovými rozměry souvisí i menší hmotnost. Zkrátka nový televizor můžete na stojanu umístit i tam, kde by starý televizor být nemohl. Dokonce pomocí speciálních držáků se dají namontovat přímo na stěnu. Držáky jsou nastavitelné do různých sklonů a úhlů, pokud to potřebujete.

No a v neposlední řadě mají moderní televizory i nižší spotřebu elektrické energie. Takže při oddechování i šetříte 😉

V současnosti nabízené televizní přijímače jsou již sofistikovaným zařízením. Kromě sledování televizních programů na ploché obrazovce s velkým rozlišením umožňují i ​​sledování internetových stránek nebo nahrávání programu na USB klíč či externí disk, jeho opětovné přehrání a mnohé jiné. Záleží jen na vás, které z těchto funkcí jsou pro vás nepostradatelné a které zbytečné. Zorientovat se v současné široké nabídce vám pomůže přehledný test televizorů. Možná zjistíte, že staré video a DVD rekordér už můžete poslat do bazaru, když váš starý televizor nahradíte moderním LCD nebo LED televizním přijímačem.

Mnozí poskytovatelé internetu nebo kabelové televize dávají k dispozici i krátký archiv odvysílaných pořadů, ale někdy může být výhodné nahrát si TV program na své zařízení. Nebo si pustit na velké obrazovce záznam ze soukromé společenské akce. I digitální fotoaparáty umožňují prohlížení fotek na televizorech a jsou k nim dodávány propojovací kabely. A protože každý kompakt disponuje funkcí nahrávání videa, z každého z vás se může stát kameraman a točit zajímavé záběry se dají nejen na oslavách, ale i v přírodě či při sportu. A prohlédnout si výsledek vaší zábavy na kvalitním televizoru je přece jen něco jiného, ​​než na malém LCD foťáku.

Moderní televizor není pouze televizor na pasivní sledování vysílaného programu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..