Která psí plemena se hodí do rodiny

cocker-spaniel Čtyřnohý mazlíček je dnes součástí téměř každé rodiny. Nejvíce rozšířené jsou kočky a pejsci. I když označení „pejsek“ je pro mnohé kamarády dětí i dospělých poněkud zavádějící. Stačí se projít brzy ráno po sídlišti, abyste viděli, jak velká psí plemena si lidé pořizují do svých bytů. Ovšem víte, jaký pes se hodí do domácnosti?

Do panelákových bytů jsou nejoblíbenější plemena malého vzrůstu. Přeci jen, v malém bytě je místa málo a pejsek potřebuje mít svůj prostor jen pro sebe. I když často sdílí gauč spolu se svým pánem, psí pelech je jen jeho výsostné území. Ovšem kromě velikosti psa musíme hledět i na jeho povahové vlastnosti. A uvědomit si, zda kupujeme pejska jako společníka pro děti, kde musí strpět jejich často divoké hry, nebo spíš jako společníka staršímu páru důchodců.

Když si vybíráte psího společníka pro sebe nebo ho hodláte darovat blízkým, dobrým rádcem při jeho výběru vám bude web Infopes. Dovíte se nejen to, jak psa krmit, jak s ním cestovat, jak o něj správně pečovat. Každé psí plemeno vyžaduje správné zacházení, každý majitel psa potřebuje vědět, jak pes žije, jaké jsou jeho základní pudy a co jeho chování může znamenat. Pochopení chování psa a správný přístup k němu z něj udělá vašeho přítele, společníka i ochránce.

pes

Ať už váš psí kamarád má místo vedle vašeho křesla v obýváku v činžovním domě nebo je pánem zahrady u rodinného domu, každý pes má své potřeby. Co vše se vám pro dobrý život vašeho společníka může hodit, najdete na stránce chovatelské potřeby Můj Mazlík. Tak jako u lidí, nestačí pro psa kupovat pouze kvalitní krmivo, pro výcvik i zábavu se hodí psí hračky i mlsání. A když k tomu přidáte i dobré zacházení a své přátelství, potom bude váš pes i dobrý kamarád, který vám vaši péči a lásku v dobrém oplatí.

Zvolte si vhodnou rasu i velikost psa podle svých potřeb i prostorových možností a rázem uděláte šťastným nejen sebe, ale i svého psího společníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..