Jak začít s tenisem

Začít hrát tenis můžete v jakémkoliv věku. Zvlášť v momentě, kdy tenis považujete za svůj koníček a rozhodně nemáte v plánu stát se mistrem v oboru. Pokud si myslíte, že se dá tenis hrát pouze v letních měsících, jste na omylu. V zimním období se staví specializované haly, které nabízejí tenisové kurty. Vy si tak tenis zahrajete v podstatě kdykoliv. Nemusíte se tedy vzdávat svého koníčku pokaždé, co kalendář ukáže zimní období. Jak začít s tenisem a co si pořídit za vybavení? O tom si více povíme v následujících odstavcích.


S největší pravděpodobností nám dáte za pravdu, že je důležité mít vhodné oblečení. V čem hrát, aby hra byla příjemná a vy se tak po kurtech mohli bez větších problému pohybovat? Jste-li muž, pak se zaměřte na tenisové kraťasy a klasické tričko, jež pořídíte v jakémkoliv obchodu s oblečením. Tričko by ovšem mělo být volnější a vyrobeno z pohodlného materiálu, který zachycuje pot. To je během tenisu docela podstatné. V opačném případě by nemusel být pot na vašem těle příjemný. Jaké oblečení je naopak vhodné pro ženy?

Ženy by se měly zaměřit na tenisové šaty a klasické tričko. Tričko by taktéž mělo být kvalitní a vyrobeno z funkčního materiálu, který je určen pro sportování. Funkční a kvalitní trička zvládnou dobře odvádět pot. Po výběru oblečení se přesouváme na vybavení. Tady se zaměřte na kvalitní obuv. Tu vybírejte opravdu pečlivě a pokud možno, tak s odborným poradcem, jež se zaměřuje na tenis. Dále si musíte zakoupit tenisovou raketu. U tenisové rakety bude záležet na tom, jak daleko to chcete s tenisem dotáhnout.

Zůstáváme u tenisové rakety a zaměřujeme se na další vybavení

Nyní se podíváme ještě na samotnou tenisovou raketu. O té jsme vám mírně naznačili v předchozím odstavci. Záležet bude na tom, jakou úroveň hrajete. Zabýváte se tenisem v podstatě každý den? Pak si pořiďte bezpochyby kvalitní tenisovou raketu. Jestliže ale tenis považujete pouze za svůj koníček a hrajete jej jen občas, nemusíte si nutně pořizovat profesionální tenisovou raketu. V tomto případě si hravě vystačíte se střední třídou. Třída rakety bude ovlivňovat také fakt, jakou částku jste ochotní do tenisové rakety investovat.

Na závěr je dobré si pořídit také tenisové míčky. Ideální míčky naleznete v dózách, jež jsou vakuově balené. U takových míčků je větší šance na maximální kvalitu. Jinými slovy splňují vše, co se od tenisových míčku vyžaduje. K výbavě tenisu patří i různé doplňky. Určitě jste na profesionálních hráčích viděli například potítka nebo jiné doplňky, které k tenisu rozhodně patří. I vy si je můžete pořídit. To už ovšem bude záviset čistě jen na vás. Hrajete-li tenis poprvé, nejprve si v rychlosti pročtěte pravidla. Tím by se u jakékoliv hry mělo začínat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..