Jaké plemeno koček bude pro vás to pravé? Seznamte se s klidnými královnami i veselými čertíky

Kočky jsou nádherná stvoření a každá má svou vlastní speciální osobnost. Některé rozdíly mohou souviset i s výběrem konkrétního plemene. Seznamte se s několika oblíbenými kočičími plemeny poslední doby a třeba objevíte novou ideální chlupatou společnici.

Oblíbená plemena koček

V poslední době se právě kočky těší velké popularitě a mnohdy jsou váženými členy celé domácnosti. Ve většině případů si myslí, že jsou královny celé rodiny a patřičně se tak chovají. Jenže možná i díky tomu jsou oblíbené. Mezi populární plemena koček poslední doby patří například vznešená britská kočka. Ta se nejčastěji vyskytuje v šedém až modrém zbarvení. Najdou se však i tmaví mourci či jedinci s krásným mramorováním srsti. Výhodou britské kočky je její klidná a vyrovnaná povaha.

Mainská mývalí kočka má velké tělo i srdce

Pro milovníky velkých koček jsou ideální mainské mývalí kočky. Patří totiž mezi největší plemena a díky své bohaté delší srsti působí opticky ještě o něco větší. Jde tedy o pořádného mazlíčka. Tyto kočky jsou velmi společenské a rády tráví čas se svojí rodinou. Jsou hodně zvědavé a inteligentní. Pokud mají přístup na zahradu, bývají i skvělými lovkyněmi. Při pořízení tohoto plemena však musíte počítat s občasnou údržbou srsti.

Bengálská kočka

Když se podíváte na bengálskou kočku, možná si pomyslíte, jestli neutekla z nějaké zoologické zahrady. Má totiž nádherné zbarvení těla a svým vzhledem připomíná divokou kočku bengálskou. Protože jde o plemeno opravdu vyšlechtěné za pomoci divoké kočky, nejde o žádnou línou micku, ale pořádně hravou, zvídavou, veselou a temperamentní kočku. Připravte se, že ocení různé hračky, škrabadla, ale i tak může občas něco poškodit v bytě. Jsou prostě své, s čímž je potřeba počítat a neorientovat se jen podle krásně žíhaného kožíšku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..