Lyžařská dovolená v Jeseníkách

Zima je v plném proudu a řada z nás dychtivě pokukuje po lyžích či běžkách schovaných ve sklepě. Vzhledem k letošní štědré sněhové nadílce by byla škoda je z toho sklepa nevytáhnout a zůstat doma. Právě naopak, teď je ten nejlepší čas vydat se na hory – ať už na víkend, nebo třeba na celý týden.

Jeseníky – ráj lyžařů i běžkařů

Ať už rádi běžkujete, nebo preferujete jízdu z kopce dolů, toto severomoravské pohoří nabízí skvělé sportovní vyžití. V okolí hotelu najdete řadu běžeckých tratí různé délky i obtížnosti, takže si na své přijdou jak profesionálové, tak sváteční běžkaři. Přímo z Karlova vede 24 kilometrů dlouhá trasa na chatu Alfrédka a zpět, středisko Malá Morávka zase představuje výchozí bod pro nástup na hlavní jesenickou hřebenovku – Jesenickou magistrálu. Na této trase je převýšení přes 800 metrů, je tedy vhodná spíše pro zkušené běžkaře. Skutečnou výzvou je pak hřebenovka Kralického Sněžníku v délce okolo třiceti kilometrů.

V Karlově najdete i lyžařský areál Ski aréna Karlov, který patří mezi největší a nejnavštěvovanější v Jeseníkách. Na jeden skipass je tu dostupných jedenáct sjezdovek, v provozu jsou tři lanovky a čtyři vleky. V areálu jsou k dispozici půjčovny lyží, servis, lyžařské školky pro děti a kurzy pro dospělé a samozřejmě i řada restaurací. Pro návštěvu sjezdovek na Pradědu můžete využít skibusy, které vyjíždějí každou hodinu z parkoviště Hvězda nahoru na Ovčárnu.

běžky

Kvalitní ubytování na horách je základ

Hotel Kamzík v Karlově pod Pradědem nabízí pohodlné ubytování Jeseníky, které vám zimní dovolenou zpříjemní po všech stránkách. Je obklopený krásnou přírodou CHKO Jeseníky, nabízí dvou a vícelůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí a Wi-Fi. K dispozici je i dobře vybavené hotelové wellness centrum a samozřejmostí je také úschovna lyží a běžek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..