Proč vyrazit za lyžováním do Slovinska?

Milovníci lyžování a radovánek na sněhu se dnes nemusejí spokojit pouze s tuzemskými destinacemi. Cenově dostupné jsou také lyžařské resorty ve Slovinsku. Kranjska Gora, Krvavec, Vogel, Bled i Bohinj jsou zárukou skvěle upravených sjezdovek i ubytování za nízké ceny.

Julské Alpy v hlavní roli

Pokud už vás omrzela zimní dovolená v České republice, vyrazte za dobrodružstvím do jiných evropských lokalit. Slovinsko – lyžování – to je super zábava na sjezdovce i mimo ni. Ihned vás upoutají příjemné ceny skipasů, lyžování dětí do šesti let zdarma, domácí kuchyně v podobě štrúdlu, klobásky i joty, nádherné horské scenérie a wellness aktivity na dosah ruky. Slovinsko je proslulé soutěží organizace FIS v Kransjke Goře, pohoří Pohorje i Rogle. Dlouholetou tradici na náhorní plošině Bloke zmapoval historik Valvasor. Dokonale upravené sjezdovky i běžecké tratě a příbuznost jazyku patří mezi další pozitiva.

Lyžování je radost

Kranjska Gora – centrum zimních radovánek

Nejznámější turistická destinace, kde se rovněž odehrává prima lyžování Slovinsko, leží na severu Julských Alp poblíž italských a rakouských hranic. Nedaleko najdete Planicu s mamutím můstkem Letalnica. Právě zde byly překonány mnohé světové rekordy. Lyžařské letovisko se pyšní upravenými sjezdovkami i moderními vleky a lanovkami. I když není Kranjska Gora ve vysoké nadmořské výšce, může se pochlubit nejlepším umístěním.

Krvavec a Vogel

Pakliže máte rádi klid a rodinnou pohodu, uchvátí vás Krvavec v Kamnických Alpách, protože okusíte komfortní lyžování za skvělé ceny. Dech beroucí vyhlídkové místo nabízí delikatesní podívanou na divy přírody. Členité svahy jsou doslova prošpikovány sjezdovkami, které uspokojí začátečníky i náročné sportovce. Ve ski areálu Vogel máte vždy záruku sněhu! Krátké sjezdovky jsou doplněny plochými přejezdy. Lyžování v tak zvané měsíční krajině vás bude bavit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..