Máte starý nábytek? Nebojte se ho zužitkovat

Plánujete rekonstrukci bytu či pouhou výměnu nábytku? Nemusíte ihned kupovat nový. Zkuste přeměnit váš dosavadní nábytek. Uvidíte, že dojde k velké změně a návštěva to ani nepozná. Budou si myslet, že jste si zakoupili nový nábytek a vůbec jim nedojde, že to je ten starý. Mnohdy stačí jen změnit barvu a změní to celý váš byt.


Jak získat jedinečné kousky?

Všechny starší kousky, které si zrenovujete, budou jedinečné. Najděte ve sklepě starou židli a prostě si ji upravte. Mnohdy se nemusí vůbec jednat o nábytek do bytu, ale také na zahradu. Pokud uvidíte, že někdo z vašich známých vyhazuje pěkný kousek nábytku, poproste jej, zda si ho nemůžete vzít. Sám dotyčný pak bude koukat, o co přišel.

Začněte plánováním velké změny

Jak jistě víte, než začnete něco dělat, je vždy lepší si stanovit cíl a plán. Začněte přemýšlet nad tím, jak by daná věc měla vypadat, až budete mít hotovo. Naplánujte si také, jaká bude výsledná barva výrobku. Můžete vyzkoušet i barevné kombinace. Následně si sepište seznam, co všechno budete potřebovat a jak budete postupovat.

Zjistěte, zda budou potřeba větší úpravy

Pokud je kus nábytku rozbitý, je důležité se rozhodnout, zda má cenu daný kus opravovat či ne. Pokud bude oprava stát mnoho financí, bude záležet na vás, zda do toho půjdete. V každém případě do toho budete investovat spoustu času. Naplánujte si všechny opravy a také postup, jak je provedete. Tento krok je důležitý kvůli tomu, abyste věděli, co vše budete potřebovat.

Seznam věcí, které budete potřebovat

  • Barvy
  • Lak
  • Brusný papír
  • Čisticí prostředek

Jaký je postup renovace?

V první řadě musíte brusným papírem obrousit nerovnosti a nečistoty. Pokud bude podklad drsnější, bude se se na něj lépe malovat. Jakmile máte obroušeno, pořádně nábytek očistěte a osušte. Nyní přichází na řadu podkladová barva. Ta by měla být vždy bílá. Dává se tam proto, aby vrchní vrstva barvy lépe chytla. Jakmile zaschne, rozhodněte se, jakou chcete mít vrchní barvu. Následně přemalujte. Pokud původní barva stále prosvítá, dejte ještě jednu vrstvu.

Čím nábytek doladit na závěr?

Nakonec nábytek přelakujte průhledným lakem. Pokud se chcete vyhnout malování, můžete zkusit nábytek přelepit tapetou. U této varianty se můžete také nechat proniknout svou kreativitu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..