Nábytek do zahrady

Když se řekne zahrada, téměř všichni lidé vědí, o co jde. No každý si pod tím představuje něco jiného. Pro majitele domu v satelitu je to místo, kde musí sekat trávník, pro vesničana je to místo, kde musí zalévat zeleninu. Pro ženy je to spíše prostor s překrásnými květy a pro ovocnáře sad. Každý z nich si musí občas při práci odpočinout a na to slouží zahradní nábytek.


Někomu stačí dřevěná lavička ve stínu košaté stromu, jiný dává přednost lehátku pod slunečníkem, kde si pár minut zdřímne. Nejde jen o to, že mladí lidé mají energii dělat celý den a starší už nemají tolik sil. Zahrada by v první řadě měla být budována tak, abychom ji zvládali obhospodařit sami aniž bychom si museli pravidelně volat pomocníky a sami byli z ní zničeni. Protože zahrada nemá představovat jen zdroj obživy pro celou rodinu, kde hrdlačíme jako „na pánském“, ani to nemá být „výkladní skříň“ našeho domu, kde udržujeme absolutní pořádek a golfový trávník bez jediného plevelu. Zahrada má být v první řadě místem, kde se snoubí užitečné s příjemným, kde se dobře cítíme, kde nabíráme nových duševních sil i s přispěním té síly fyzické.

zahradní nábytek na terase

Proto kromě zeleninových záhonů a ovocných stromů, kromě zahradního domku plného nářadí a zavlažovacího systému bychom měli v zahradě vyhradit příjemný kout pro sebe a svou rodinu, pro kamarády a přátele, kde si jen tak posedíme, poleňošíme, popovídáme si nebo něco dobrého ogrilujeme. Pod pergolou nebo ve stínu ořechu rozestavíme nábytek například z umělého ratanu, abychom nemuseli věnovat příliš mnoho času jeho ošetřování, a kde si vychutnáme plody naší práce. V červnu jahody, později rybíz a angrešt, hrušky či broskve a na podzim jablíčka. Kde si upečeme brambory v ohništi, jako v mládí s prarodiči nebo spolužáky na podzimní brigádě.

Oddechový kout vaší zahrady nepotřebuje velké investice. A přehled dostupného zahradního nábytku naleznete zde, stačí si jen vybrat podle svého gusta.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..