Dobrý zahradní nábytek

kuressaare V naší zahradě teď vládne klid. I ten vegetační i ten lidský. Chodíme tam v podstatě jen jednou za týden, o víkendu, zkontrolovat, jak se věci mají, zda je vše na svém místě, když je sníh a mráz, dáváme ptáčkům něco na zub, aby se nám na jaře odvděčili svým způsobem a chránily naše ovocné stromy. A už teď se těšíme, jak se na jaře a v létě budeme dobře cítit v naší zahradě. Už teď plánujeme dokoupit nový zahradní nábytek.


Přestože je práce v zahradě dobrým relaxem a balzámem na duši, je také dobrým místem k odpočinku. Ten zahrnuje nejen občasné grilování s rodinou, ale i posezení s přáteli jen tak, v přírodě. Všude kolem zeleň, zpěv ptáků, ticho. Současné provizorium chceme změnit, na terasu před chatkou koupíme zahradní nábytek. Skládací stůl a židle nám umožní večer všechno uložit uvnitř v chatce, abychom nábytek ochránili před špatným počasím i zlými lidmi. Výběr je opravdu široký, kovové i dřevěné zahradní sety a sestavy dostat koupit v různých barevných odstínech. Já inklinuji k tmavší barvě děva, oblibuji odstín třešně nebo tmavý dub. A samozřejmě nějaký ten textilní podsedák k tomu.

zahradni-nabytek

Samozřejmě dřevo je krásný a ušlechtilý materiál a velmi se hodí do zahrady, plné ovocných stromů. Určitě lépe, než nějaký plast. Na druhé straně plast snese hodně a u dřeva musíte vědět, jak se starat o zahradní nábytek, aby vám dlouho vydržel a dobře sloužil. Zase ale trocha péče zajistí sedačkám dlouhou životnost a já nebudu muset po pár letech zase shánět nové vybavení do chatky, abych si v zahrádce mohl dobře odpočinout a ne jen okopával zeleninu.

Takže chodím po zahrádce v tomto sychravém počasí, ale už teď se vidím, jak s přáteli a rodinou sedíme na terase a vychutnáváme si grilované dobroty v novém zahradním nábytku. A co budete ve své zahrádce v létě dělat vy?


Comments
  1. 8 roky ago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..