Modulární batoh: Řešení nejen pro milovníky cyklistiky

Při sportování ve venkovním prostředí a turistice je důležité, abyste neustále doplňovali energii. Jedině dostatek tekutin, vitamínů a kvalitních potravin vám totiž zajistí, že tělo dobře funguje i při vyšší námaze. Abyste si s sebou mohli vzít vše potřebné, je dobré mít k dispozici kvalitní batoh. Pro cyklisty, ale i klasické pěší turisty a sportovce jsou vhodné speciální outdoor batohy s modulárním systémem.

Jaké jsou výhody sportovních batohů

Sportovní batoh se přeci jen liší od běžného batohu, který nosíte třeba do zaměstnání, školy, případně třeba na nákupy apod. Jde hlavně o jeho konstrukci, jež musí být vyřešena tak, aby tělu nezpůsobila žádné odřeniny a otlaky ani při delším používání. Běžně se tak používá batoh s pátéřákem, kdy je vaše páteř během nošení lépe chráněná proti otřesům či případným pádům, což u normálních batohů chybí, protože se předpokládá, že speciální ochrana páteře těla zkrátka není zapotřebí.

Specifika modulárních batohů

Velmi pěkným a moderním řešením je modulární batoh na kolo. I ten obvykle mívá vyztuženou páteřní část a změkčené ramenní popruhy, zároveň se však vyznačuje, jak už z názvu vyplývá, jednou výjimečnou vlastností. Lze jej totiž rozdělit na několik nezávislých částí. V případě, že tak třeba vyrážíte jen na krátkou jízdu na kole a stačí vám malý batůžek k úschově nezbytných dokladů a trochy jídla, oddělíte jednu část batohu s malým objemem, kterou si vezmete. Na delší výlety se pak části modulárního batohu dají spojit. Rázem máte z malého prostoru batoh s objemem třeba 40 litrů, kam už se vejde občerstvení na celý den či náhradní oblečení a další věci.

Modulární batohy jsou vhodné zejména pro cyklisty, dají se ale samozřejmě využít i při jiných sportovních aktivitách, případně jen tak během vycházek do přírody a do města. Jsou pohodlné, stylové a dobře tvarované. Kvalitně vyřešená ergonomie je tím, co je zvýhodňuje oproti většině ostatních batohů, které jsou k dostání v obchodech.

Modulární batohy pořídíte na webu eshop.singltrek.cz. Jde o bajkshop tvůrců singltreků v České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..