Nápady a inspirace do zahrady

S blížícím se jarem lidé stále více hledají inspiraci, jak zvelebí svou zahradu, aby byla místem dokonalého odpočinku. Pohled na ni musí být pastvou pro oči. Samozřejmostí jsou perfektně upravený trávník, příjemná květinová zákoutí a dostatek prostoru pro relaxaci. V následujících řádcích vám představíme nápady, které jsou doslova trefou do černého.

Zavlažovací systémy vám ušetří čas a námahu

Každý dobře ví, že za zeleným trávníkem stojí hodiny práce a času. Tento fakt se týká hlavně suchého období, kdy je nutné zahradu pravidelně zalévat. Proto vás místo zaslouženého odpočinku po náročném dni čeká kropení konví nebo zahradní hadicí. Jak si tuto nepříliš populární činnost usnadnit? Řešením je automatické zavlažování, které pracuje, i když jste mimo domov. Jak tento důmyslný systém funguje? Vše řídí centrální ovládací jednotka, již je možné ovládat i pomocí mobilní aplikace. Získáte tak okamžitě přehled, jestli zavlažování funguje tak, jak má. Důležitou součástí je čidlo srážek, které zabraňuje zbytečnému plýtvání vody. Samozřejmostí jsou výsuvné postřikovače, jež nebudou nijak překážet sekání trávníku.

Zahradní lehátka nesmí chybět

Lehátka na zahradu jsou skutečně synonymem pohodlí a odpočinku. Dle celkového ladění vaší zahrady je možné pořídit si lehátka dřevěná, kovová, hliníková nebo ratanová. Poslední dobou se čím dál více dostávají do popředí lehátka z umělého ratanu, jenž je velice vděčným materiálem. Odolá nepřízni počasí, jeho další předností je velice snadná údržba.

Sochy do zahrady dotvářejí atmosféru

Zahradní sochy jsou pomyslnou třešničkou na dortu, neboť zahradě vtiskávají osobitý styl vypovídající o vkusu majitele. Nejoblíbenější jsou dřevěné sochy v podobě anděla nebo vodníka. Dle vašeho přání je možné vyrobit na vaši zahradu kousek přímo na zakázku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..