Obýváku dominuje sedačka

sedacka Nepatřím k lidem, kteří doma vysedávají celý den. Ale chci, aby to u mě doma bylo pohodlné, abych se doma dobře cítil a abych se tam rád vracel. A to záleží na dvou faktorech. Tím první je, kdo mě doma očekává a tím druhým, jak dobře mám svůj byt zařízený. Nezřídka tyto dvě záležitosti spolu souvisí. Občas je tedy třeba zařízení bytu vyměnit.


Myslím si, že žiju docela dynamickým životem. Mám zajímavou práci, která mě často zavede na různá místa mimo domov a cestování je i součástí mých zálib a využívání volného času. Někdo by si mohl myslet, že když jsem tak často mimo domov, že je vlastně jedno, jak je můj byt zařízen. Ale opak je pravdou. Ačkoli znám mnoho hotelů a penzionů, když se vrátím k sobě, chci, aby mě tam čekalo mé vlastní pohodlí, ba přímo až luxus. Ale na druhé straně očekávám přiměřenou cenu, nemíním vyhazovat zbytečně peníze, které jsem si musel sám vydělat.

A jelikož doma netrávím až tak mnoho času, nemíním ho ztrácet opakovaným a častým udržováním domácnosti, na to je můj čas vzácný. Hledám pro sebe věci, které mi slouží a ne já jim. Když jsem měnil sedačku, hledal jsem takovou, která bude poskytovat skutečné pohodlí, nebude vyžadovat neustálé čištění a také bude dobře vypadat. Zvažoval jsem rohové sedací soupravy, podíval jsem si v showroomech i luxusní kožené sedačky a viděl všelijaký nábytek. Nakonec jsem si vybral ze široké nabídky ten pravý kus nábytku do mého bytu. Kožené sedačky si mě získaly svým pohodlím, dlouhou životností i stylovým designem. Sice se mě snažili v některých prodejnách zlákat na napodobeninu kůže a různé marketingové žvásty jako „leather look“, „eko kůže“ nebo rovnou nabízeli koženku jako dobrý materiál, ale to vše se s přírodním materiálem nedá nijak srovnat. A nemíním za pár let měnit sedačku jen proto, že jsem při jejím nákupu pochybně ušetřil.

na gauci

A tak můj obývák nyní zdobí nová sedačka. Ale přestože jsem si vybíral takovou, která se mi líbí, dobře se v ní sedí i leží a rád si v ní po náročném dni odpočinu, i tak důležitější, než nová sedačka je to, kdo mě na ní doma čeká.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..