Čas na výměnu mobilu

Každá situace pro vás může znamenat problém nebo příležitost. Záleží na tom, jak se na celou záležitost díváte. A tak když jsem se konečně rozhodl opustit nevýhodné zaměstnaní, musel jsem vrátit služební mobil. Přišel jsem nejen o solidní přístroj, ale i možnost surfovat po internetu. Pro mne příležitost vybrat si nový smartphone a k němu vhodný tarif.

Rozhodl jsem se strávit nějaký čas na venkově. Léto bylo přede mnou, vyčistím si hlavu, srovnám myšlenky a na podzim se uvidí. Kamarád mi nabídl, že mohu bydlet na jeho chalupě, využívat všechny „dary přírody“ za to, že mu občas pomůžu s udržováním malého statku, tedy taková agroturistika v praxi, pro mne ovšem na celé léto a podzim a ještě zadarmo.

Abych ale neztratil úplně kontakt s civilizací, potřebuji vhodný mobil na volání, posíláni textovek a samozřejmě pro přístup k internetu. Nejde jen o surfování, ale i přístup k bance či využívání jiných šikovných aplikací, které jsem si oblíbil.

Služební telefon byl na dvě SIM karty, tedy mé osobní číslo mi zůstalo, pro kamarády nebudu úplně ztracen. Teď jen rozlousknout dilema, zda si koupit obyčejný „hloupý“ telefon jen na hovory a zprávy, zato s dlouhou výdrží na jedno nabití, a pro datovou kartu druhý levnější smartphon. Anebo si vybrat dobře vybavený smartphon alespoň střední třídy, s velkou RAM i LCD a na dvě SIM karty s možností vložení microSD karty pro videa a fotky. Dlouhodobý pobyt na venkově bude pro mne určitě zajímavý a podnětný.

Dnes už je sychravý podzim, já se vrátil do svého bytu ve městě. V kapse mám svůj nadupaný smartphone, plný záznamů z přírody, v hlavě mám jasno, jak dál v životě. Co se týče mobilu, vybral jsem si dobře a jsem přesvědčen, že je to tak i v mém dalším životě. Pomohl mi v tom právě můj nový mobil, že jsem i na „opuštěném“ venkove neztratil kontakt se světem, mohl si přečíst, co mě zajímalo, zjistit si, co jsem potřeboval. A v klidném prostředí se mohl správně rozhodnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..