Posilovna

posilovanyK utužování, nejen ducha, ale i těla mnoho lidí volí posilování. Takový člověk to někdy bere jako svůj koníček, ke kterému se buďto rozhodl sám, nebo ho k němu někdo přivedl.

Někdy to možná bylo spíše způsobeno z hecu a provokování někoho jiného, nebo pocit nespokojenosti se svou tělesnou schránkou. Někdo navštěvuje posilovnu sice pravidelně, a přesto tak říkajíc rekreačně. Jiný to zase začne brát až příliš vážně. Dokonce posilování berou na profesionální úrovni. To už je však trochu jiná kapitola i liga. Budeme se spíše zaměřovat na onu rekreační oblast.

Soukromé (domácí) posilovny

Ten, kdo se příliš stydí za svůj vzhled a přesto je s tím odhodlán něco učinit, většinou volí zřízení domácí posilovny v soukromí svého bytu. Buď k tomu určí nějakou část místnosti přímo v bytě, nebo rovnou celou místnost. Místnost, kterou až dosud používal jako pracovnu nebo odkládací prostor pro nadbytečné věci.

Co do domácí posilovny

Dnes se dá již sehnat mnoho cvičících (mučících) nástrojů k procvičení i k posilování. Jsou to různé sestavy nebo jednotlivé posilovací zařízení. Někdo má možná přesnou představu, jaký přístroj si pořídí a ti, kteří se řadí do skupiny začátečníků, se mohou poradit s odborníkem, co si pro posilování zakoupit Dle vašich představ vám bude doporučen vhodný aparát. A mnohdy i za rozumnou cenu. Záleží, zda chcete posilovat pouze břišní či zádové svaly, ruce, nohy nebo kombinaci všeho. Je opravdu důležité, co je vaše cílová představa. U domácích posiloven je však většinou kladen důraz na procvičení a posilování celého těla. Proto, pak i odborníci doporučují raději, již zmíněné cvičí a posilovací stroje, nejlépe pokud je vše obsaženo v jednom stroji. Pak to splní všechny vaše požadavky pro posilování a navíc vás to přijde i laciněji.

Je také třeba přihlédnout k místu, jež bude pro vaši posilovnu vytyčeno. Málo místa pro jeden multifunkční stroj, více místa lze vybavit stroji několika.

Veřejné posilovny

Stále častěji však narážíme na volbu veřejných posiloven. Proč? Protože zde fungují i trenéři, kteří vám nejen poradí, ale i pomohou s realizací vašich představ. Tito trenéři jsou za pomoc zákazníkům placeni a své práci dobře rozumí. Můžete zde nejen trénovat a posilovat vaše tělo, ale také poklábosit s přáteli, kteří vás doprovází a motivují vás.

Do těchto posiloven chodí úplně obyčejní lidé. Jak muži tak i ženy. Narazíme zde na různé věkové kategorie, od těch nejmladších až po seniory. Pokud vás tento koníček baví, věnujte se mu s radostí a nadšením, nikoli z donucení. Nikdy také nesahejte k různým povzbuzujícím medikamentům. Nemá to smysl. Sice dosáhnete svého cíle možná rychleji, ale někdy bohužel za cenu zničeného zdraví. A za to vám to rozhodně nestojí. Nepotřebujete vypadat jako „namakaný moula“, stačí se jen cítit dobře a líbit se sám sobě.

Pozor: nepřeceňujte své síly. Můžete si i ublížit. Existují různé DVD s radami a správnými cviky pro daný tip posilovacího stroje, nebo videa vložená na internetu od jiných uživatelů. I oni mají své osobní poznatky a zkušenosti. Dokonalé tělo není všechno. Vnitřní pocit spojenosti je mnohdy mnohem důležitější, než krásné a vypracované pozadí či stehna.

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..